اسلام آباد: فرماندهی طالبان "فلج" شده است

پاكستان,طالبان

دولت پاکستان با اعلام اینکه سیستم فرماندهی طالبان و شبه‌ نظامیان را فلج کرده، گفت که احتمال شکست حملات نظامی کنونی در مناطق شمال غرب پاکستان اندک است.

دولت پاکستان با اعلام اینکه سیستم فرماندهی طالبان و شبه‌ نظامیان را فلج کرده، گفت که احتمال شکست حملات نظامی کنونی در مناطق شمال غرب پاکستان اندک است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نواز شریف، نخست وزیر پاکستان درکنفرانس امنیت ملی اسلام آباد گفت که حملات کنونی علیه این شبه‌نظامیان غیرقابل اجتناب بود چرا که روند صلح از پیشرفت بازمانده است.

با این حال وی احتمال واکنش شدید شبه‌نظامیان را بعید دانست.

دولت پاکستان عملیات‌های خود علیه شبه‌نظامیان را در پی حمله مهاجمان مسلح به فرودگاه کراچی که ده‌ها کشته بر جای گذاشت و روند صلح را مختل کرد، آغاز کرده است. طبق آمار ارتش پاکستان، تاکنون بیش از 500 شبه‌نظامی و 27 سرباز در جریان درگیری‌ها کشته شده‌اند.

پس از کنفرانس امنیتی اسلام‌آباد، ارتش پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که از فلج و زمین‌گیر شدن سیستم فرماندهی طالبان (TTP) و شبه‌نظامیان اطمینان دارد. در این بیانیه آمده است که تمام احزاب سیاسی و مذهبی موافق هستند که باید با شبه‌نظامیان تا زمان ریشه کن شدن آن‌ها مبارزه کرد.

نخست وزیر پاکستان در جریان سخنرانی خود گفت که اسلام‌آباد باید اقدامات بیشتری را برای ارتقای روابط با همسایگانش انجام دهد.

کابل و اسلام‌آباد یکدیگر را به کم کاری و حملات مرزی متهم می‌کنند.

وی گفت: ما باید روابط صمیمی و دوستانه‌ای را با همسایگانمان برقرار کنیم و این در صورتی است که ما بخواهیم پیشرفت کنیم. پاکستان نمی‌تواند در انزوا زندگی کند ما خواستار روابطی خوب با هند هستیم.

انتهای پیام

کد N438103