نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب درباره غزه/افزایش شمار شهدا به1939 تن

غزه

در حالی که اجرای آتش بس 72 ساعته دیگری در غزه آغاز شده است مجموع شهدای جنگ به 1939 تن و تعداد مجروحان به 9886 تن رسیده است، همچنین مبارزان قسام دقایقی قبل از آغاز آتش بس موقت تل‌آویو و چند شهر دیگر اسرائیل را هدف حمله موشکی قرار دادند.

در حالی که اجرای آتش بس 72 ساعته دیگری در غزه آغاز شده است مجموع شهدای جنگ به 1939 تن و تعداد مجروحان به 9886 تن رسیده است، همچنین مبارزان قسام دقایقی قبل از آغاز آتش بس موقت تل‌آویو و چند شهر دیگر اسرائیل را هدف حمله موشکی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه عربستانی عکاظ، در این جریان شورای اتحادیه عرب امروز (دوشنبه) نشست فوق‌العاده‌ای را در سطح نمایندگان دائم خود برای پیگیری اجرای قطعنامه شورای وزیران خارجه عرب صادره در 14 ماه ژویئه برگزار می‌کند.

أحمد بن حلی، معاون دبیرکل اتحادیه عرب اظهار کرد: هیات فلسطینی گزارش مفصلی را درباره آخرین تحولات اوضاع فلسطین و پیامدهای جنگ به شورا ارائه خواهد کرد.

آخرین تحولات میدانی در غزه

به نقل از شبکه خبری المیادین، منابع فلسطینی اعلام کردند که در حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه پیش از اجرایی شدن آتش بس 72 ساعته پنج فلسطینی به شهادت رسیده و چند تن دیگر زخمی شدند و این در حالی است که 10 جسد نیز کمی پیش از آتش‌بس از زیر آوارها بیرون کشیده شد.

در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منزلی در منطقه "بیت لاهیا" در شمال نوار غزه یک فلسطینی به شهادت رسید.

همچنین جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک موتور سیکلت در جنوب "خان یونس" را هدف قرار دادند که موجب به شهادت رسیدن سه فلسطینی و زخمی شدن شش تن دیگر شد.

از سوی دیگر، در حملات هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منطقه "بئر النعجه" در شمال نوار غزه یک فلسطینی به شهادت رسیده و شش تن دیگر زخمی شدند که به این ترتیب تعداد شهدا در سی و پنجمین روز جنگ غزه و کمی پیش از آغاز آتش‌بس به پنج شهید رسید.

بدین گونه بنابر اعلام وزارت بهداشت غزه، شمار شهدا تا به این لحظه به 1939 نفر و مجروحان نیز به 9886 نفر افزایش یافت.

شهادت یک فلسطینی در نابلس

منابع پزشکی نیز صبح امروز (دوشنبه) اعلام کردند که زکریا موسی داوود اقرع، یکی از حامیان مقاومت فلسطین در درگیری با نیروهای رژیم صهیونیستی در شهرک "قبلان" واقع در جنوب شهر نابلس به شهادت رسید.

حمله موشکی قسام به تل آویو و دیگر شهرهای اسرائیل

گردان های شهید عز الدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" شامگاه امروز یکشنبه دقایقی قبل از آغاز آتش بس 72 ساعته تل آویو و دیگر شهرهای اسرائیل را هدف حمله موشکی قرار داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گردان های قسام تنها چند دقیقه قبل از آغاز آتش بس موقت 72 ساعته در پاسخ به جنایت های دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین در غزه، یک موشک ام 75 به تل آویو شلیک کرد.

در همین راستا، روزنامه عبری زبان معاریو از انفجاری مهیب در حلون واقع در شمال تل آویو خبر داد.

قسام همچنین چهار موشک به کفار عزه، سه موشک به کریات ملاخی و چندین موشک به شهرک هیا دیگر اسرائیل شلیک کرد.

گردان های قسام با یک موشک دیگر هم پایگاه لوجستیکی "سدیه تمان" را هدف قرار داد.

همچنین دیگر گروه های مقاومت نیز شش موشک به اشکول، دو موشک به عسقلان، چهار موشک به ناحل عوز و شش موشک به بئیری شلیک کردند.

منابع عبری زبان از نفوذ گروهی 6 نفره از مبارزان قسام به پایگاه کرم ابو سالم و درگیری شدید با نیروهای اسرائیلی در این منطقه خبر دادند.

دومین آتش‌بس میان نیروهای رژیم صهیونیستی و فلسطین از یکشنبه شب به وقت محلی (9 شب به وقت گرینویچ) به مدت 72 ساعت آغاز شد.

انتهای پیام

کد N437991