درخواست خالد مشعل از پادشاه عربستان برای نجات غزه

عربستان,غزه

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سفر اخیر خود به کویت، در پیامی به پادشاه عربستان از وی خواست تا از مردم فلسطین در برابر حملات رژیم صهیونیستی حمایت کند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سفر اخیر خود به کویت، در پیامی به پادشاه عربستان از وی خواست تا از مردم فلسطین در برابر حملات رژیم صهیونیستی حمایت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در دیدار اخیر خود با صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت پیامی را از طریق وی به ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان فرستاد و در آن از وی خواست تا از مردم فلسطین در برابر حملات نیروهای رژیم صهیونیستی در نوار غزه حمایت کند.

وی در این پیام پادشاه عربستان را شیخ مسلمان و عرب خوانده و ابراز امیدواری کرده است که عربستان برای نجات مردم فلسطین در غزه و مقابله با حملات رژیم صهیونیستی وارد عمل شود.

مشعل همچنین در این پیام آورده است که به درستی و حس ملی‌گرایی پادشاه عربستان اطمینان دارد و همچنین مطمئن است که فلسطینی‌ها نیز چنین عقیده‌ای دارند.

پس از اینکه پادشاه عربستان این پیام را دریافت کرد، بندر بن سلطان، مشاور ویژه وی با رهبران قطری تماس گرفت و از آن‌ها خواست تا اطلاعات خود در خصوص رخدادهای غزه را به ریاض اطلاع دهند و برای توقف خشونت‌ها تمام تلاش خود را به کار گیرند.

مسئولان قطری نیز از بندر بن سلطان خواستند تا موعدی را برای دیدار تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر با پادشاه عربستان مشخص کنند.

از سوی دیگر، ملک عبدالله بن عبدالعزیز از این درخواست استقبال کرد و مقدمات سفر امیر قطر به جده را فراهم آورد. دو طرف در این دیدار در خصوص اوضاع غزه و رخدادهای آن و تلاش‌های صورت گرفته برای توقف خشونت‌ها در این منطقه بحث و گفتگو کردند.

انتهای پیام

کد N436890