هزاران معترض شیلیایی خواستار قطع روابط با رژیم صهیونیستی شدند

تظاهرات,غزه 93

تهران - ایرنا - نزدیک به پنج هزار نفر در ˈسانتیاگوˈ پایتخت شیلی در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند و از دولتمردان کشورشان خواستند که تمامی روابط با این رژیم را قطع کنند.

به گزارش خبرگزاری ˈرویترزˈ، دانشجویان دانشگاه ها، فعالان مدنی، اعضای جامعه فلسطینیان مقیم شیلی از جمله گروه های شرکت کننده در تظاهرات دیروز (شنبه) در سانتیاگو بودند.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع، تداوم روابط دولت شیلی با رژیم صهیونیستی را به معنی همدستی با این رژیم در بمباران ˈنوار غزهˈ دانست.

وی هدف از برپایی این تظاهرات را درخواست از دولت شیلی برای قطع تمامی مناسباتش با رژیم صهیونیستی دانست و افزود: ادامه این روابط به منزله همدستی در کشتار عظیمی است که اسراییل علیه فلسطینی ها به راه انداخته است.

به گزارش رویترز، ˈاستفانیˈ یک معترض فلسطینی تبار هم حملات نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه و ساکنان آن را نسل کشی خواند و گفت که به عنوان یک شیلیایی فلسطینی تبار ، همراه با مردم کشورم خواهان توقف این نسل کشی هستیم.

تظاهرات معترضان در شیلی در پی بیش از 30 روز حمله رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه برپا شده بود.

این در حالی است که در روزهای اخیر در اکثر شهرهای بزرگ اروپا تظاهرات مشابهی در محکومیت رژیم صهیونیستی و جنایات این رژیم در نوار غزه برپا کرده اند که با سکوت رسانه های غربی مواجه شده است .

با وجود بی تحرکی جهان عرب و سکوت غرب در برابر جنایات و حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، کشورهای آمریکا لاتین واکنش بی سابقه ای به این جنایات داشتند و حتی برخی از کشورهای این منطقه هم چون برزیل، پرو و اکوادور سفرای خود را از تل آویو فراخوانده اند.

ˈاوو مورالسˈ رییس جمهوری بولیوی رژیم اشغالگر قدس را در فهرست تروریست ها قرار داد و توافق معافیت ویزا را بین تل آویو و ˈلاپازˈ لغو کرد.

ˈدیلما روسفˈ رییس جمهوری برزیل نیز عملیات نظامی رژیم اسرائیل علیه نوار غزه را قتل عام دانست و سفیر این کشور را از تل آویو فرا خواند.

در همین حال، ˈنیکولاس مادوروˈ رییس جمهوری ونزوئلا جنگ برای نابودی مردم فلسطین را محکوم کرد.

ˈرافائل کورئاˈ رییس جمهوری اکوادور نیز چهارشنبه گذشته برنامه سفر رسمی به فلسطین اشغالی را به دلیل آن چه ˈنسل کشیˈ یک ماه اخیر رژیم صهیونیستی در نوار غزه خواند، لغو کرده است.

ˈدانیل اورتگاˈ رییس جمهوری نیکاراگوئه نیز نخست وزیر رژیم صهیونیستی را ˈفردی در چنگال شیاطینˈ توصیف کرد که پاپ رهبر کاتولیک های جهان باید وی را تطهیر نماید و خواستار تحریم رژیم صهیونیستی شد.

در همین حال ˈاشرف القدرهˈ سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین شنبه شب اعلام کرد: شمار شهدای فلسطینی در سی و چهارمین روز تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه به یک هزار و 911 نفر و شمار زخمی ها نیز به 9هزار و 861 نفر رسید .

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین خاطر نشان کرد که 449 نفر از شهدای حملات رژیم صهیونیستی به غزه کودک، 243 نفر زن و 87 نفر از شهدا سالمند هستند.

رسانام **1302**7074**1651
کد N435889