بانوان داور ایرانی رقابت های بین المللی کاراته را قضاوت می کنند

مالزی,کاراته

کوالالامپور - ایرنا - رئیس کمیته داوران فدراسیون کاراته ایران روز شنبه پس از دیدار با ˈآنتونیو اسپینوزˈ رئیس فدراسیون جهانی کاراته اعلام کرد بانوان داور ایرانی مجوز قضاوت رقابت های آسیایی و جهانی را دریافت کردند.

ˈجواد سلیمیˈ پس از این دیدار که در حاشیه چهاردهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در کوالالامپور مالزی انجام شد به خبرنگار ایرنا، گفت که در این نشست با رئیس فدراسیون جهانی کاراته برای قضاوت زنان داور ایرانی در رشته کاراته رایزنی و تصاویری از حجاب داوران نشان داده شد.

وی گفت که عکس هایی از زنان داور ایرانی در رشته کاراته در گذشته نیز برای فدراسیون جهانی ارسال شده بود.

به گفته سلیمی، رئیس فدراسیون جهانی کاراته اعلام کرد موضوع داوری زنان ایرانی با توجه به عکس های ارسالی در جلسه هیات رئیسه این فدراسیون مطرح شده و موافقت ضمنی اعضاء و کمیته ها گرفته شده است.

وی اعلام کرد بعد از مسابقات جهانی در آلمان نام و عکس های زنان داور ایرانی که مورد تایید قرار گرفته برای فدراسیون های عضو ارسال می شود.

رییس فدراسیون جهانی کاراته پس از نشست امروز با رئیس کمیته داوران فدراسیون کاراته ایران این موضوع را به ˈپاتریک لیمˈ رئیس کمیته داوران فدراسیون آسیا ابلاغ و وی موافقت خود را اعلام کرد.

سلیمی گفت که بانوان داور ایران با حجاب کامل شامل مقنعه مشکی یا سرمه ای می توانند مسابقات رسمی آسیایی و جهانی را قضاوت و در آزمون های مربوطه نیز شرکت کنند.

ایران هم اکنون حدود 20 داور زن در رشته کاراته در سطح آسیایی دارد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون کاراته ایران گفت با این موافقت تلاش می شود از سال آینده این داوران به کلینیک های داوری آسیایی و جهانی اعزام شوند.

آساق**1611
کد N434697