مراسم گرامیداشت وفات حضرت عبدالعظیم‌الحسنی(ع) برگزار می شود

امام حسن ع ,ماه شوال,حضرت عبدالعظيم حسني

مراسم گرامیداشت وفات ودیعه گرانقدر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در سرزمین ایران، حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام در بارگاه ملکوتی حضرتش برگزار می‌شود.

مراسم گرامیداشت وفات ودیعه گرانقدر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در سرزمین ایران، حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام در بارگاه ملکوتی حضرتش برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مراسم همچون سال‌های گذشته با حضور جمع کثیری از مردم ولایتمدار و متدین ری و ارادتمندان و شیفتگان حضرت سیدالکریم علیه السلام از سراسر کشور در مصلای بزرگ ری برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش این مراسم معنوی دوشنبه 20 مردادماه بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین زمانی و مرثیه سرائی ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام آقای رمضانپور برگزار می‌شود.

همچنین در سالروز گرامیداشت وفات آن حضرت مصادف با 15 شوال مطابق با 21 مردادماه مراسم با شکوهی از ساعت 11 صبح با تلاوت آیات قرآن کریم توسط قاری ممتاز و بین‌المللی آقای احمدی وفا آغاز می‌شود که در ادامه زیارتنامه حضرت عبدالعظیم علیه السلام توسط آقای زین العابدین فرد قرائت و پس از ذکر اشعار توسط استاد حسان چایچیان، گروه تواشیح فجر به اجرای برنامه و سپس ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام آقای باقری به مرثیه سرائی خواهد پرداخت.

ایراد سخنرانی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، پایان‌بخش این مراسم خواهد بود.

حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام، نواده پاک امام حسن مجتبی علیه السلام و از راویان حدیث و از جمله دانشمندان بزرگی است که محضر سه تن از امامان معصوم علیهم السلام را درک کرده و از محضر ایشان بهره برده است.

سخنان ائمه علیهم السلام در مورد این شخصیت والا، محبوب و معتمد نزد اهل بیت علیهم السلام، نشان از شخصیت علمی و مدارج بالای معنوی آن محدَث والامقام دارد، چنانچه در روایتی مشهور، امام هادی علیه السلام زیارت بارگاه حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام را برابر با زیارت مزار منور حضرت سیدالشهداء علیه السلام در کربلا دانسته است.

انتهای پیام

کد N434417