جنگنده های آمریکایی بار دیگر مواضع داعش در شمال عراق را بمباران کردند

حمله آمریکا,عراق 93

تهران- ایرنا- وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد یک هواپیمای بدون سرنشین به همراه چهار فروند جنگنده اف-18 آمریکایی مواضع گروه داعش در نزدیکی اربیل واقع در شمال عراق را مورد حملات هوایی قرار دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد؛ در ادامه حملات روز جمعه جنگنده های اف-18 این کشور به توپخانه داعش در نزدیکی اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق، این بار چهار فروند جنگنده اف-18 و یک هواپیمای بدون سرنشین یک کاروان نظامی و پایگاه پرتاب موشک های مورتر را هدف حملات خود قرار دادند.

این خبر به زمان و مکان دقیق حملات مجدد اشاره ای نکرده است.

این دومین عملیات نیروی هوایی آمریکا علیه مواضع داعش در یک روز (جمعه) است.

در حمله نخست، هواپیماهای آمریکایی مواضع توپخانه ای که داعش از آنها علیه نیروهای کُرد استفاده می کرد را بمباران کردند.

دریادار جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا تصریح کرد که به منظور دفاع و حمایت از نیروهای کُرد مستقر در نزدیک اربیل، جایی که نظامیان آمریکایی در آنجا متمرکز هستند، اقدام به این حمله کرده اند.

حملات علیه داعش برای نخستین بار پس از اشغال مناطقی از عراق به دست این گروه تروریستی در حالی صورت می گیرد که باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا از کشته شدن مسیحیان این کشور به دست این گروه افراطی مذهبی ابراز نگرانی کرد و گفت که واشنگتن آماده حمله به مواضع داعش در عراق و موافق حملات محدود هوایی به این گروه است.

چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا نیز روز جمعه در دهلی نو گفت: کشورش اطلاعات نظامی و امنیتی کافی برای تشخیص مواضع داعش و در صورت نیاز بمباران هوایی آنان را دارد.

کاخ سفید آمریکا روز جمعه اعلام کرد که باراک اوباما رییس جمهوری این کشور هیچ تاریخ مشخصی برای پایان حملات هوایی آمریکا در عراق علیه نیروهای داعش مشخص نکرده است.

شبس**9241**1504
کد N433127