صدیقی: تفکیک جنسیتی شهرداری مهمتر از احداث تونل نیایش و بوستان ولایت است

نماز جمعه,صديقي,كاظم صديقي,تفكيك جنسيتي,تونل,تفكيك جنسيتي ادارات

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های خود تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران را عملی مهم‌تر از احداث تونل نیایش و بوستان ولایت عنوان کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های خود تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران را عملی مهم‌تر از احداث تونل نیایش و بوستان ولایت عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه در حال حاضر یک سال از عمر دولت یازدهم می‌گذرد، گفت: این یک سال به معنای یک چهارم از یک دوره ریاست جمهوری است و مقام معظم رهبری سفارشاتی اکیداً به این دولت فرمودند. وعده‌هایی که دولت در دوران انتخابات به مردم داده است هنوز محقق نشده و ما چشم به راه برآورده شدن این وعده ها هستیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی دارویی برای تأمین رفاه مردم و پیشگیری و مقاوم سازی در برابر بحران‌های اقتصادی دنیا است تصریح کرد: کشورهای دیگر نیز به فکر انجام این اقتصاد مقاومتی افتاده‌اند اما چه زمان قرار است این موضوع محقق شود. تا کی وعده داده می‌شود اما ما نمی‌بینیم که مردم در عمل در ارزانی به سر می برند و وضع اقتصادی بازار بهتر شده و من فکر می‌کنم که دارد دیر می شود. توقع ما از دولت این است که به داد مردم برسند و برای آینده کشور اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: باید از این بروکراسی و جلسات به جریان عمل و تجربه بپردازند و از ظرفیت عظیم تحصیل‌کردگان با استعداد استفاده کنند؛ چرا که اگر دولت از جریانات حزبی بیرون بیاید می تواند از نخبگان و کارشناسان زیادی که به کشور و شهدا تعهد دارند استفاده کند.

صدیقی همچنین با اشاره به وضعیت فرهنگی و مسئله حجاب، عفاف و تکریم زنان کشور اظهار کرد: یکی از قدم‌های برجسته ای که شهردار تهران در این ایام انجام داد و مورد هجمه خارجی ها قرار گرفت و بعضی ها متأسفانه در داخل کشور نیز نپسندیدند را مهمتر از تونل نیایش و بوستان ولایت تلقی می‌کنم.

وی افزود: بیست و چند سال از انقلاب اسلامی سپری شده است و قبل از این اقدام شهردار محترم تهران در دانشگاه علامه طباطبائی نیز این اتفاق افتاد و رئیس دانشگاه متدین، مومن و آشنا به حوزه و دانشگاه این کار را کرد که متأسفانه در جریان جابجایی های دولت اولین کسی را که برداشتند رئیس دانشگاه علامه بود.

خطیب نماز جمعه تهران تفکیک جنسیتی را یکی از مسائل اساسی دانست و گفت: ما در مسئله کار و الگوی مصرف و مدیریت جهادی نیاز به فرهنگ داریم که دولت باید در این راستا سیاست گذاری، هدایت و پاسداری کند چرا که اینها ارزش‌های شهدا هستند.

این خبر تکمیل می‌شود.

کد N432564