انفجاری قوی در مرکز بغداد/اوباما گزینه حمله هوایی به مواضع داعش در عراق را بررسی می‌کند

خبرگزاری تسنیم:

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رویترز از انفجاری قوی در مرکز بغداد خبر داد.
همچنین عصر امروز یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در منطقه کاظمین بغداد منفجر شد و 14 شهروند عراقی در این انفجار تروریستی شهید شدند.
در اثر انفجار تروریستی در نزدیکی یک مسجد متعلق به شیعیان در شهر کرکوک نیز در شمال عراق، 9 تن کشته شدند.


در همین حال یک روزنامه آمریکایی اعلام کرد رئیس جمهور این کشور گزینه حمله هوایی به مواضع داعش در عراق را بررسی می‌کند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، باراک اوباما گزینه حمله هوایی به مواضع داعش در عراق را بررسی می‌کند.
به نوشته نیویورک‌تایمز، یک مقام رسمی این کشور اعلام کرد که اوباما در حال بررسی گزینه‌های انجام حملات هوایی و یا ارسال کمک‌های غذایی و پزشکی از طریق هوایی به بیش از 40 هزار تن از جمعیت اقلیت ایزدی شمال عراق هستند، که پس از تهدید کشتار از سوی داعش به مناطق کوهستانی فرار کرده و بر اثر شدت گرمای هوای، تشنگی و گرسنگی در حال جان باختن هستند.‬
گروهک تروریستی بعثی تکفیری داعش از اواخر خرداد ماه گذشته بخش‌هایی از موصل در شمال عراق را به کنترل خود در آوردند. این گروه تروریستی در ادامه به کرکوک، صلاح الدین، و دیالی و مناطق دیگری حمله ور شد و شمار زیادی از شهروندان این منطقه را به قتل رساند. این گروه تروریستی امروز نیز شهر قرقوش بزرگرتین شهر مسیحی نشین در عراق را به تصرف خود در آورد. حملات این گروه موجب شده است که ده‌ها هزار تن از شهروندان عراقی ساکن شمال عراق به مناطق مجاور فرار کنند.
نیویورک تایمز در مقاله‌ای دیگر با اشاره به توانایی مالی و تسلیحاتی گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه و جذب اعضای سایر زیرشاخه‌های القاعده نوشت که تلاش های بین المللی برای مهار و سرکوب این گروه، دست نیافتنی به نظر می رسد.

4949

کد N431754