قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه در دیدار با امیرعبداللهیان:

کودک کشان غزه همان تخریب کنندگان سوریه هستند

امیر عبداللهیان,غزه 93

تهران-ایرنا- معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران و فیصل مقداد قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه در دیداری در حاشیه نشست وزرای خارجه کمیته فلسطین کشورهای عدم تعهد بر تحرک جامعه جهانی برای جلوگیری از استمرار جنایات رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، فیصل مقداد قائم مقام وزیر امورخارجه سوریه روز سه شنبه در حاشیه نشست وزرای خارجه کمیته فلسطین کشورهای عدم تعهد در تهران با دکتر حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد. در این دیدار، دو طرف ضمن بررسی راه های حمایت از مردم غزه در برابر تجاوزات ددمنشانه رژیم صهیونیستی بر تحرک جامعه جهانی برای جلوگیری از استمرار جنایات این رژیم تاکید کردند.

قائم مقام وزیر خارجه سوریه برگزاری موفق این نشست را تبریک گفت و با اشاره به تجاوزات وحشیانه اسرائیل به نوار غزه تصریح کرد: همان کسانی که اقدام به جنایت و کودک کشی در غزه می کنند، با حمایت غرب اقدام به جنایت و کشتار مردم سوریه و نابودی زیر بناهای این کشور کرده اند و تنها چهره هایشان متفاوت است .

وی افزود: کشورهایی که اجازه می دهند اسرائیل به جنایت های خود در غزه ادامه دهد و مانع اقدام شورای امنیت سازمان ملل در این خصوص می شوند، همان هایی هستند که از این شورا می خواهند به کشورهای در حال توسعه از جمله سوریه به بهانه های واهی حمله نظامی شود.

مقداد ضمن تشکر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مردم سوریه و فلسطین بر عمق روابط راهبردی دو کشور تاکید کرد.

حسین امیر عبداللهیان نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی تاکید کرد: حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین و سوریه به عنوان محور مقاومت بر گرفته از مبانی و اصول اسلامی است.

وی با تمجید از مقاومت مردم فلسطین و سوریه افزود: با پیروزی سوریه و فلسطین در برابر توطئه ها و تجاوزات رژیم صهیونیستی، مقاومت بیش از پیش تقویت شده است.

شبس**9241**1551
کد N428479