نعمتی در گفت‌وگو با ایلنا:

انتخابات اعضای هیات نظارت بر مطبوعات یکشنبه بررسی می‌شود/ با اظهارنظر مجلس نتیجه انتخابات تغییر خواهد كرد

مجلس

حتی در آیین نامه هم آمده که حداقل دو نفر می‌توانند در هیات نظارت بر مطبوعات از مجلس حضور داشته باشند. اگر قرار است مجلس همین دو نفر را معرفی کند پس دیگر رای گیری معنایی نخواهد داشت.

عضو هیات رئیسه مجلس معتقد است كه انتخاب رسایی و نبویان از کمیسیون فرهنگی برای عضویت در هیات نظارت بر مطبوعات جای تعجب دارد و با اظهار نظر مجلس نتیجه این انتخابات تغییر خواهد کرد.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به انتخاب اعضای هیات نظارت بر مطبوعات در کمیسیون فرهنگی گفت: بحث انتخاب نشدن علی مطهری مطرح نیست،‌ بلکه بحث این است که ما نباید برای حضور نمایندگانی که حقشان است در انتخابات هیات نظارت مطبوعات کاندیدا شوند، محدودیت ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه در مجلس در خصوص انتخاب اعضای هیات نظارت بر مطبوعات استفساریه تنظیم کرده‌ایم، گفت: در این استفساریه از مجلس خواستیم که بگوید آیا منظور آنچه در آیین‌نامه آمده این است که آحاد نمایندگان می‌توانند کاندیدا شوند یا تنها اعضای کمیسیون فرهنگی.

این نماینده مجلس با بیان اینکه انتخاب رسایی و نبویان از کمیسیون فرهنگی جای تعجب دارد، گفت: حتی در آیین‌نامه هم آمده که حداقل دو نفر می‌توانند در هیات نظارت بر مطبوعات از مجلس حضور داشته باشند. اگر قرار است مجلس همین دو نفر را معرفی کند پس دیگر رای‌گیری معنایی نخواهد داشت.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که هر حداقلی تعریف خود را دارد، گفت: مجلس باید در مورد انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات اظهار نظر کند. من فکر می‌کنم با اظهار نظر مجلس نتیجه این انتخابات تغییر خواهد کرد.

نعمتی با اعلام اینکه بحث انتخابات اعضای هیات نظارت بر مطبوعات روز یکشنبه در مجلس مطرح خواهد شد، گفت: امیدواریم نتیجه بازگردد و نمایندگان بیشتری بتوانند در این انتخابات شرکت کنند.

کد N426868