۰
یوسفی‌مقدم:

هدف تکفیری‌ها از تخریب قبور ائمه، آزار مسلمانان است

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مدينه,دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم,امام حسن ع ,امام سجاد ع ,امام صادق ع ,امام موسي كاظم ع

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی قم گفت: صهیونیست‌ها و تکفیری‌ها با تخریب قبور ائمه به جز آزار دادن مسلمانان هدف دیگری ندارند.

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی قم گفت: صهیونیست‌ها و تکفیری‌ها با تخریب قبور ائمه به جز آزار دادن مسلمانان هدف دیگری ندارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق یوسفی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه «قبل از هر چیزی باید فلسفه زیارت قبور (ع) را بدانیم» اظهار کرد: بر اساس باورهای ما شیعیان وقتی در مشاهد مشرفه حضور پیدا می‌کنیم به دلیل آن نگاه توحیدی، این مکان‌ها برای ما یادآور فداکاری انسان‌هایی است که برای حاکمیت خدا از جان و مال خود گذشتند تا خداپرستی در جوامع به وجود بیاید.

وی افزود: قبور انبیاء برای مسلمانان و سایر ادیان توحیدی مقدس است و قبور امامان که منادی توحید و عدالت در جوامع بشری بوده‌اند همواره برای مسلمانان ارزشمند است و احترام به آنها به معنای یگانه‌پرستی و عدالت در جامعه بشری است.

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی قم خاطرنشان کرد: اینکه جریانات انحرافی آمدند و با این مکان‌های مقدس مقابله کردند ریشه در جبر و ظلم قبلی آنها دارد. اینها همان بنی‌امیه هستند که کارهای خود را ادامه داده‌اند و بنا به شرایط زمان چهره‌شان تغییر یافته است و امروز به شکل تکفیری‌ها در آمده‌اند. آنهایی که در گذشته با یهود هم‌پیمان بودند امروز هم به همانگونه با یهودیان هم‌پیمان هستند و برای اسلام و مسلمانان هیچ ارزشی قائل نیستند و مانند یهود تیشه به ریشه اسلام می‌زنند و درصدد از بین بردن اساس اسلام هستند.

یوسفی مقدم همچنین ادامه داد: اینجاست که همه مسلمانان باید احساس مسئولیت کنند و نگذارند اینگونه فعالیت‌ها رشد و نمو پیدا کند در غیر این صورت شاهد مشکلات زیادی در سطح جوامع اسلامی هستیم. کشورهای استعماری می‌خواهند جوامع اسلامی در آشوب باشند و امنیت و آسایشی نداشته باشند تا اموال این ملت‌ها را غارت کنند.

وی تصریح کرد: اندیشه‌های صهیونیسم و تکفیری هم به جز آزار دادن مسلمانان هدف دیگری ندارند و این بیداری‌هایی که در جوامع اسلامی رخ داده می‌تواند جلوی رشد جریانات تکفیری را بگیرد. این جریانات در حال تخریب چهره اسلام و از بین بردن وحدت اسلامی هستند.

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی قم در پایان گفت: سازمان‌هایی همچون سازمان ملل متحد باید با این قبیل کارهایی که تکفیری‌ها می‌کنند مقابله کنند و تشکل‌هایی که مربوط به حفظ آثار ارزشمند تاریخی بشر هستند باید در برابر آنها موضع‌گیری کنند. همچنین تشکل‌های اسلامی باید در مقابل اینگونه جریانات به صورت بین‌المللی، منطقه‌ای و دینی بایستند. وظیفه عقلی، دینی و شرعی تمام مسلمانان است که با اقدامات مثمرثمری جلوی آنها را بگیرند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.