لاوروف: ناتو همواره در پی تنش‌آفرینی بوده است

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، حتی اگر بحران اوکراین وجود نداشت، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در خصوص مسکو تنش ایجاد می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه به خبرگزاری ایتارتاس گفت: همان‌طور که می دانید، ناتو گسترش خود را متوقف نکرده است. این سازمان به دنبال مقصودی برای وجود داشتن است. افغانستان برای مدتی به آن کمک کرد.

در عین حال، لاوروف گفت: افغانستان اکنون فقط بر همبستگی ناتو سنگینی می کند زیرا مشکلات تولید و قاچاق مواد مخدر وخیم‌تر شده است.

این دیپلمات خاطرنشان کرد، اگر مسئله اوکراین نبود، هر جنبه دیگری از سیاست داخلی یا خارجی روسیه به عنوان علتی برای ناتو مورد استفاده قرار می گرفت تا تنش ایجاد شود.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: زمانی غرب اعلام کرد بشار اسد را نمی توان دیگر به عنوان یک شریک در نظر گرفت و این در حالی است که ما گفتیم نظام سوریه نباید سرنگون شود و مذاکرات ضروری است.

وی افزود: امروز من به طور رسمی از سازمان امنیت و همکاری اروپا، شورای اروپا، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و سازمان ملل متحد می‌خواهم کمک بشردوستانه به لوهانسک، دونتسک و شهرهای مجاور ارسال کنند.

روسیه بارها در خصوص فاجعه انسانی در اوکراین هشدار داده است اما کشورهای غربی مسکو را به کمک به جدایی‌طلبان در مناطق شرقی اوکراین متهم کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N426270