ناوی پیلای:

حمله به غیرنظامیان مصداق جنایت جنگی است

آفریقا و خاورمیانه

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل با وحشتناک خواندن میزان نقض حقوق بشر در درگیری های نوار غزه تاکید کرد این موارد می تواند مصداق جنایات جنگی باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اشتاندارد، "ناوی پیلای" کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل حمله به غیرنظامیان در جنگ غزه را محکوم کرد. وی با بیان این که این اقدام، وحشتناک است گفت: چنین اقداماتی می تواند به عنون مصداق جنایت جنگی به شمار رود.

پیلای همچنین از گروه های مقاومت و ارتش صهیونیستی خواست هر چه سریعتر به برقراری آتش بس تن دهند. وی با تاکید بر لزوم حفاظت از غیرنظامیان در درگیری های نظامی هشدار داد: هر کسی مرتکب جنایت جنگی شود، باید از نظر حقوقی پاسخگو باشند.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در ادامه با اشاره به وقوع جنگ های خونین در مناطق مختلف جهان از جمله در اوکراین، سوریه، عراق و کشورهای آفریقایی اظهار داشت: هرگز به اندازه این دوره شاهد موارد بی شمار نقض حقوق بشر نبوده ام.

گفتنی است وزارت بهداشت فلسطین امروز اعلام کرد که شمار قربانیان جنگ غزه به هزار و 830 شهید و مجروحان نیز به 9 هزار و 370 نفر افزایش یافته است. همچنین رژیم صهیونیستی اعلام کرده است از ساعت 10 صبح امروز تا 5 بعد از ظهر به وقت محلی آتش بس موقت در نوارغزه به جز منطقه شرق رفح برقرار خواهد شد.