غزه را در ساعتی پیش از آتش بس ببینید

در جریان بمباران های روز یکشنبه که تا ساعات اولیه روز دوشنبه نیز ادامه داشت دست کم ۸۰ تن از ساکنان غزه کشته شدند.

غزه را در ساعتی پیش از آتش بس ببینیددر جریان بمباران های روز یکشنبه که تا ساعات اولیه روز دوشنبه نیز ادامه داشت دست کم ۸۰ تن از ساکنان غزه کشته شدند.

 

 

 

ارتش اسرائیل، روز یکشنبه، برای سومین بار در ظرف ۱۰ روز به یک مدرسه سازمان ملل حمله کرد و جان حداقل ۱۰ تن را گرفت. مراسم خاکسپاری آنها پیش از غروب در شهر رفح برگزار شد.


اسراییل مدعی است که نیروهای مسلح حماس را در نزدیکی این مدرسه در شهر رفح هدف قرار داده است. کریس گینس، سخنگوی آژانس امداد سازمان ملل متحد در غزه (انروا) در این مورد گفت: «مدرکی وجود ندارد دال بر اینکه نظامیان درون مدرسه بودند یا از درون مدرسه راکت پراکنی می کردند. قوانین بین الملل ما را موظف می کند که بین نظامی و غیرنظامی فرق بگذاریم، اصل رعایت تناسب را در نظر داشته باشیم و به خطر احتمالی کشته شدن غیرنظامیان توجه کنیم.»

یکی از اهالی شهر بیت لاهیا که پس از چند روز زندگی در یکی از مدارس وابسته به سازمان ملل به خانه خود بازگشته است می گوید: «در مدرسه احساس امنیت نمی کردیم. سرنوشت ما به دست خداست و به او اعتماد می کنیم. خدا از تقصیرشان نگذرد. آنها جوان و پیر را از ما گرفتند، پسرم را که هنوز ۲۵ سالش نشده بود از من گرفتند.»

از آغاز درگیری میان اسرائیل و حماس تاکنون بیش از ۱۸۲۰ تن در غزه کشته و بیش از ۲۵۰ هزار نفر آواره شده اند. تلفات اسرائیل ۶۷ تن بوده که ۳ تن از آنها غیرنظامی بودند.

منبع: یورونیوز

52261

کد N425525