حماس: سازمان ملل شریک جنایت‌های رژیم صهیونیستی در "رفح" است

حماس

جنبش حماس ضمن شریک دانستن سازمان ملل در جنایت‌های رژیم صهیونیستی در شهر رفح، سکوت سازمان ملل در مقابل این جنایت‌ها را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، سامی ابوزهری، سخنگوی جنبش حماس در سخنانی اعلام کرد که بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در کشتار زنان و کودکان فلسطینی در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه شریک است چرا که نظرات و دیدگاه‌های مسئولان اسرائیلی را پذیرفته است.

عزت رشق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس نیز خواهان عذرخواهی رسمی سازمان ملل و واشنگتن به خاطر طرفداری‌شان از رژیم صهیونیستی شد و گفت: اسرائیل همان طرفی است که آتش بس را نقض کرد اما با این حال سازمان ملل و واشنگتن از اسرائیل طرفداری کردند.

وی گفت: زمانی که اسرائیل مدعی شد یکی از سربازانش در شهر رفح ربوده شده و پس از آن به کشته شدن این سرباز در درگیری‌ها اعتراف کرد، جان کری، وزیر خارجه آمریکا و بان کی مون را فریب داد.

رشق افزود: تل‌آویو از مساله ربوده شدن سرباز مذکور برای نقض آتش بس و ارتکاب جنایت‌های هولناک در رفح استفاده کرد.

جنبش حماس همچنین سکوت سازمان ملل در خصوص جنایت‌های رژیم صهیونیستی در رفح و نادیده گرفتن کشته شدن بی‌گناهان را محکوم کرد.

پیشتر رژیم صهیونیستی کمی پس از توافق آتش بس 72 ساعته در نوار غزه مدعی شد که یکی از سربازانش در شهر رفح ربوده شده و برای همین آتش بس را نقض و به شهر مذکور حمله کرد اما اخیرا اعلام کرد که سرباز اسرائیلی در درگیری‌ها کشته شده است.

انتهای پیام

کد N424350