قره‌شیخلو تاکید کرد

حمایت سازمان دارالقران برای پیشرفت قاریان

قرآن کريم,سازمان دارالقران

رئیس سازمان دارالقرآن کشور گفت: سازمان دارالقرآن آمادگی دارد تا دوره‌های آموزشی رشته‌های مختلف قرآنی را در قشم طراحی و ترتیب دهد.

رئیس سازمان دارالقرآن کشور گفت: سازمان دارالقرآن آمادگی دارد تا دوره‌های آموزشی رشته‌های مختلف قرآنی را در قشم طراحی و ترتیب دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خلیج فارس از قشم، مهدی قره شیخ‌لو درباره این دوره مسابقات توضیح داد: به نظر می‌رسد که در بخش قرائت ترتیل و قرائت تحقیق، کمی سطح قرائت کنندگان پایین است، اما در بخش حفظ، این گونه نیست و سطح قابل قبولی را شاهد بودیم و فکر می‌کنم که رونق حفظ قرآن در این منطقه بیشتر از رشته‌های دیگر است.

وی به حمایت سازمان‌هایی نظیر دارالقرآن برای پیشرفت قاریان این جزیره، اشاره کرد و گفت: دستگاه‌هایی نظیر سازمان ما که بُعد آموزشی بیشتری دارند، باید در این جزیره بیشتر وقت بگذارند و کارهای آموزشی در حوزه ترتیل و تحقیق انجام دهند و در این راستا اساتید قرآنی را به اینجا بفرستند.

قره شیخ‌لو در ادامه تصریح کرد: در این زمینه باید با همکارانم در سازمان دارالقرآن صحبت کنم تا ببینم در این منطقه چه کارهایی انجام شده است. در هر صورت در استان‌ها به ویژه در بحث‌های تخصصی این آمادگی را اعلام کردیم و آمادگی آن را داریم که اگر واقعا بچه‌های قرآنی پای کار بیایند، می‌توانیم برای آنها دوره‌های تخصصی طراحی و ترتیب دهیم و فکر می‌کنم که در قشم هم این زمینه فراهم است و من هم در این خصوص پیگیری می‌کنم.

رئیس سازمان دارالقرآن کشور همچنین درباره پنجمین نمایشگاه قرآنی قشم نیز گفت: نمایشگاه بخش‌های مختلفی داشت که قابل توجه بود و فکر می‌کنم برای جزیره قشم، نمایشگاه پر باری به حساب می‌آید. در این پنج دوره برگزاری نمایشگاه و جشنواره قرآن، نمایشگاه به بلوغ قابل قبولی دست یافته است.

انتهای پیام

کد N422576