اردوغان:اسرائیل جنایاتی مشابه هیتلر را مرتکب می‌شود

تركيه,غزه

نخست وزیر ترکیه ضمن انتقاد شدید از اقدامات رژیم صهیونیستی در نوار غزه گفت، اقداماتی که این رژیم در نوار غزه انجام می‌دهد مانند جنایاتی است که هیتلر در زمان خود انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی الوطن العربی، رجب طیب اردوغان ، نخست وزیر ترکیه در جریان سخنرانی خود در همایش انتخابات ریاست جمهوری که در شهر وان برگزار شد، گفت: به من بگویید فرق بین حملات اسرائیل و حملات نازی‌ها و هیتلر چیست؟

وی افزود: این اقدام نژاد پرستی است. این امر فاشیسم است و آنچه که در غزه رخ می‌دهد روح شرارت و گمراهی را که هیتلر به آن متصف بود، احیا می‌کند.

اردوغان مجددا از حمله اسرائیل علیه نوار غزه که در هشتم ژوئیه سال جاری آغاز شد، بشدت انتقاد کرد و این عملیات را «کشتاری» تلقی کرد که فلسطینیان را هدف قرار داده است.

وی همچنین از آمریکا به دلیل دفاع از ارتش اسرائیل و همچنین بی توجهی جهان اسلام نسبت به این اقدامات تروریستی انتقاد کرد.

نخست وزیر ترکیه تصریح کرد کسانی که در مقابل این کشتار ساکت می‌نشینند نیز جنایت کاراند.

بر اساس این گزارش از هشتم ژوئیه سال جاری دستکم 1456 فلسطینی در حمله رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه کشته و 8400 تن زخمی شده‌اند. به اذعان ارتش رژیم صهیونیستی تاکنون 61 تن از سربازان اسرائیلی کشته شده‌اند.

روابط میان اسرائیل و ترکیه که پیشتر هم پیمانان منطقه‌ای به شمار می‌رفتند از زمان حمله به کشتی ترکیه در نزدیکی نوار غزه در سال 2010 و کشته شدن 10 تن از فعالان ترک به پایین ترین سطح خود رسیده است.

انتهای پیام

کد N419735