توافق ارتش و جدایی طلبان اوکراین برای تبادل اسرا/ درگیری ها ادامه دارد

آمریکا اروپا

مقامات نظامی اوکراین و سران جدایی طلبان طی مذاکراتی در شهر مینسک در مورد تبادل 20 اسیر به توافق رسیدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اشتاندارد، ارتش اوکراین و جدایی طلبان طرفدار روسیه بر سر تبادل اسرا توافق کردند. "لئونید کوچما" رئیس جمهوری پیشین اوکراین گفت این توافق طی مذاکراتی در شهر مینسک پایتخت بلاروس به دست آمده است و طی آن قرار است 20 اسیر مبادله شوند.

در همین راستا سازمان امنیت و همکاری اروپا ضمن استقبال از این توافق آن را گام مهمی در راستای دستیابی به آتش بسی پایدار و رعایت همه جانبه آن از سوی طرفین درگیری در اوکراین دانست. طبق این توافق همچنین جدایی طلبان با حضور میانجیگران بین المللی در منطقه سقوط هواپیمای مالزیایی در شرق اوکراین موافقت کردند.

گروه تماس در بحران اوکراین روز پنج شنبه با حضور نمایندگان دولت اوکراین و جدایی طلبان شرق این کشور در شهر مینسک گردهم آمدند تا برای حل بحران کنونی این کشور به رایزنی بپردازند. این در حالی است که ارتش اوکراین اعلام کرد درگیری های شب گذشته با جدایی طلبان اوکراین دست کم 14 کشته بر جا گذاشته است.

در عین حال یک کانال تلویزیونی اوکراین با انتشار خبر درگیری شدید بین ارتش و جدایی طلبان در شهر شاختارسک از کشته شدن 20 نظامی ارتش توسط جدایی طلبان خبر داد.