رزمایش نیروی هوایی روسیه در شرق این کشور آغاز شد

رزمایش,نیروی هوایی

مسکو- ایرنا- روسیه در شرایطی که روابط این کشور با بلوک غرب و در راس آن آمریکا به دلیل مساله اوکراین تیره شده است، رزمایشی را با حضور واحدهای نیروی هوایی روسیه، در شرق این کشور آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، «آلکساندر گوردییف» فرمانده حوزه نظامی شرق روسیه روز جمعه به خبرنگاران گفت: این رزمایش برای سنجش آمادگی رزمی واحدهای نیروی هوایی روسیه برگزار می شود.

وی افزود: در این رزمایش چهار پایگاه هوایی در استان های ˈخاباروفسکˈ و ˈپریموریهˈ در شرق کشور شرکت دارند و ژنرال ˈآلکساندر تاتارنکوˈ فرمانده واحدهای هوایی و پدافند هوایی حوزه نظامی شرق روسیه فرماندهی آن را برعهده دارد.

در این رزمایش هوایی، علاوه بر هواپیماهای نظامی سوخو-24 ،سوخو-25 ،سوخو-27 و سوخو-30، شکاری های پیشرفته سوخو-35 هم شرکت دارند.

به گزارش ریانووستی، رزمایش هوایی روسیه در شرق این کشور بدون اطلاع قبلی نیروهای شرکت کننده در آن آغاز شد و خلبانان روس ماموریت داشتند در چارچوب برنامه رزمایش، هواپیماها را از تیررس دشمن فرضی خارج کنند.

در این رزمایش، همچنین تاکتیک های نبردهای هوایی و همکاری خلبانان در شرایط جنگی و نیز هماهنگی با واحدهای پدافند هوایی تمرین می شود.

خلبانان این هواپیماها پشتیبانی هوایی رزمناوهای ناوگان اقیانوس آرام روسیه و واحدهای نیروی زمینی و زرهی این کشور و بمباران واحدهای دشمن فرضی در خاور دور را نیز تمرین خواهند کرد.

روابط روسیه و کشورهای غربی بخاطر مساله اوکراین تیره شده است و نیروهای مسلح روسیه در ماه های اخیر برای نمایش قدرت و آمادگی رزمی در مناطق مختلف این کشور و محدوده های ساحلی آن رزمایش برگزار می کنند.

اروپام/2242**۵۱۸**1723**2017
کد N419531