موحدی کرمانی: خداوند عمر تقوا پیشگان را ذایل نخواهد کرد

موحدی کرمانی

تهران - ایرنا - امام جمعه موقت تهران گفت: هر کس تقوا پیشه کند و در زندگی صابر باشد، خداوند عمرش را ذایل نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، آیت الله محمد علی موحدی کرمانی در خطبه اول نماز جمعه تهران ضمن سفارش همگان و خودش به تقوای الهی، افزود: ملازم تقوا باشیم و لحظه ای از آن جدا نشویم.

وی با اشاره به داستان حضرت یوسف(ع) گفت: وقتی برادران یوسف او را شناختند، گفتند، به راستی شما یوسف هستید، یوسفی که به دست برادران به چاه افتاد و به دست آنان به عنوان یک غلام فروخته شد، اینک در مسند ریاست قرار دارد و به آنها می گوید این مقام به دلیل تقوا و صبر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در جلسات گذشته پیرامون موضوعات انسان صحبت کردم اظهار داشت: در این جلسه پیرامون ولی صحبت خواهم کرد، چرا که یکی از مسایل مهم در زندگی انسان ها این است که چه کسی را به عنوان ولی و سرپرست انتخاب کنیم و مطیع او باشیم.

وی با بیان اینکه عده ای خداوند و عده ای شیطان را به عنوان ولی انتخاب می کنند، گفت: آن کسی که خدا را به عنوان ولی انتخاب می کند، برکات آن خروج از ظلمات است.

موحدی کرمانی با اشاره به اینکه برکت دیگر تامین سعادت دنیا و آخرت است، افزود: آن کس که خداوند را ولی خود قرار داده به معنای حقیقی خدا را پذیرفته است و خداوند سعادت دنیا و آخرت او را تضمین خواهد کرد و سومین برکتی که نصیب انسان می شود، این است که مالک خودش می گردد.

وی اظهار داشت: برخی از انسانها مالک خودشان نیستند، یعنی حکومت را دست شیطان داده اند و شیطان تصمیم می گیرد در وجود این آدم و نگاه هایش رخنه و حاکم بر وجود او نفس اماره است.

وی خاطر نشان کرد: ممکن است انسانها در زندگی گناهانی انجام دهند که به واسطه آن وجودشان به دست شیطان افتاده باشد و دیگر تصرفی بر خود نداشته باشند، بنابراین اگر بخواهیم در خودمان تصرف کنیم و خودمان تصمیم بگیرم باید از گناهان استغفار کنیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که، کشور ایران در زمان شاه اگر چه متعلق به مردم بود، ولی در تصرف مردم نبود و مردم نمی توانستند برای خودشان تصمیم گیری کنند افزود: فرهنگ، اقتصاد، سیاست و دانشگاه های کشور در آن زمان به دست بیگانه اداره می شد و تمام شئون کشوری به دست بیگانه بود.

وی اضافه کرد: به برکت رهبری امام خمیین(ره) مردم قیام کردند و به برکت این قیام و انقلاب مالک کشورشان شدند و برای خودشان و کشورشان تصمیم گرفتند.

خطیب جمعه تهران گفت: آن موقع شعار استقلال و آزادی سر دادیم و آزاد شدیم و این به برکت انتخاب ولایت الله است.

ادامه دارد....

اقتصام**1053**1594
کد N419513