کمک 5/ 8 میلیون یورویی آلمان به فلسطینی‌های غزه

آلمان,غزه

دولت آلمان کمک مالی دیگری به ارزش ۵/ ۸ میلیون یورو برای کمک‌های انسان‌دوستانه در اختیار آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی و سازمان‌های غیردولتی قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، وزارت امور خارجه آلمان در برلین درباره کمک ۵/ ۸ میلیون یورویی این کشور اعلام کرد: این بودجه در اختیار آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاورمیانه (آنروا) و همچنین سازمان های غیردولتی قرار خواهد گرفت.

وزارت امور خارجه آلمان در توضیح این اقدام دولت برلین اعلام کرد: این بودجه برای امور بهداشتی و سلامت فلسطینیان منطقه اختصاص خواهد یافت.

دولت آلمان از آغاز اوج‌گیری بحران در نوار غزه در مجموع ۹ میلیون یورو برای بهبود وضعیت مردم این منطقه در نظر گرفته است.

فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه آلمان در باره بحران غزه گفت: افزایش بحران در نوار غزه بار دیگر به آوارگی و رنج بسیاری از مردم منطقه منجر شده است.

وزیر امور خارجه آلمان در ادامه تاکید کرد: در چنین شرایطی معمولا بیشترین آسیب را کسانی می‌بینند که کمترین امکانات را دارند. به همین خاطر دولت آلمان نباید در چنین شرایطی کمک به این گروه از مردم آسیب‌دیده منطقه را فراموش کند.

کمک مالی دیگر از جانب دولت برلین به فلسطینی‌های ساکن نوار غزه در حالی مطرح شده که حملات سنگین زمینی و هوایی اسرائیل مدت سه هفته است که با شدت هرچه تمام‌تر علیه ساکنان در نوار غزه ادامه دارند و بیشتر قربانیان کودکان، زنان و افراد غیرنظامی بوده‌اند. این حملات در حالی صورت می‌گیرد که حماس نیز همچنان به پرتاب موشک به مناطق مرزی اسرائیل ادامه می‌دهد.

درهمین حال، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که از آغاز حمله اسرائیل به نوار غزه تاکنون بیش از ۱۳۰۰ نفر کشته شده‌اند و بیشتر این افراد را غیرنظامیان تشکیل می‌دهند.

صبح روز چهار‌شنبه نیز در پی حمله توپخانه‌ای نیروی زمینی اسرائیل به یک مدرسه زیر نظر سازمان ملل در نوار غزه ۱۶ فلسطینی کشته شدند. این ششمین حمله اسرائیل به یک مدرسه در جریان ۲۳ روز جنگ غزه است.

آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاورمیانه نیز اعلام کرده است که 3300 آواره فلسطینی در این مدرسه پناه گرفته بودند. دو کلاس درس این مدرسه در پی اصابت توپ ویران شدند.

بان کی مون، دبیر کل سازمان مل ارتش اسرائیل را به این مساله متهم کرد که حمله به این مدرسه فلسطینی در حالی بوده که آژانس امداد و کار سازمان ملل بارها محل مدرسه را به اطلاع مقامات اسرائیل رسانده بود.

دبیرکل سازمان ملل متحد در جریان سفرش به کاستاریکا در این باره گفت: این اقدام را نمی‌توان توجیه کرد باید مقصران شناسایی و مجازات شوند تا عدالت برقرار شود.

انتهای پیام

کد N418313