جنایت‌های صهیونیست‌ها در غزه ادامه دارد/مجموع شهدا به 1364 تن رسید

غزه

ارتش رژیم صهیونیستی بار دیگر دست به جنایت هولناکی در بازاری در منطقه شجاعیه واقع در شرق نوار غزه زد به طوری که در این جنایت جدید 17 تن کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت شبکه الجزیره، در حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به بازار شجاعیه که جنایت جدید آن محسوب می‌شود و قبل از آن دو جنایت دیگر در شمال و جنوب نوار غزه رخ داده بود، 17 فلسطینی شهید شدند و به این ترتیب تعداد شهدای روز چهارشنبه به 110 تن رسید.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که یک عکاس،‌ دو امدادرسان و یک خبرنگار در این حمله توپخانه‌ای به شهادت رسیدند و بیش از 200 تن دیگر زخمی شدند.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد که کادر دفاع مدنی و کادر خبرنگاران در این حمله جدید مورد هدف قرار گرفتند.

نیروهای اشغالگر این بازار را در جریان آتش بس انسانی یک طرفه که از ساعت سه بعد از ظهر تا هفت عصر روز چهارشنبه اعلام شده بود، هدف قرار دادند.

مدیر امدادرسانی در هلال احمر فلسطین اعلام کرد که تعدادی از زخمی شدگان شجاعیه دچار قطع عضو شده‌اند.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در پی جنایت منطقه شجاعیه، مناطق رمال، نصر، شیخ رضوان، تل الهوا و دو برج مسکونی را هدف قرار گرفتند که موجب شهادت یک مربی ورزشی شد.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد که جنایت شجاعیه بعد از جنایت خان یونس در نوار غزه رخ داد که هفت تن در آن شهید شدند که چهار تن آنها عضو یک خانواده بودند.

همچنین سه تن دیگر در شهرک قراره از توابع خان یونس به شهادت رسیدند.

جنبش جهاد اسلامی نیز سکوت عربی و بین المللی را در قبال جنایت‌های اسرائیل محکوم کرد.

سخنگوی حماس نیز اعلام کرد که کشتار شجاعیه نیازمند واکنش زلزله وار مقاومت است.

صبح روز چهارشنبه نیز 16 فلسطینی در حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به مدرسه وابسته به آژانس امداد کار آوارگان فلسطینی (آنروا) در اردوگاه جبالیا در شمال غزه به شهادت رسیدند.

به این ترتیب روز چهارشنبه یکی از خونبارترین روزهای غزه از آغاز عملیات نظامی در هشت ژوئیه گذشته بوده به طوری که 119 فلسطینی در این روز به شهادت رسیدند.

همچنین ارتش رژیم صهیونیستی با اعلام کشته شدن سه تن از سربازانش در درگیری‌های غزه اعلام کرد که تعداد سربازان کشته شده آن از آغاز عملیات زمینی در غزه به 56 تن رسیده است که این آمار از زمان جنگ اسرائیل علیه حزب الله در سال 2006 بالاترین آمار است.

همچنین در جریان عملیات نظامی اسرائیل به غزه 1364 فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از 7700 تن زخمی شدند که اکثر آنها غیرنظامی هستند.

سامی ابوزهری، سخنگوی جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: آتش بس اعلام شده از سوی اسرائیل یک سوء استفاده رسانه‌ای است و هیچ ارزشی ندارد چرا که مناطق درگیر در مرز غزه را مستثنی کرده و ما نمی‌توانیم برای بیرون آوردن زخمی شده‌ها از آن مناطق اقدامی بکنیم.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نیز حمله رژیم صهیونیستی به مدرسه آنروا را محکوم کرده و محاکمه مسئولان این جنایت را خواستار شد.

وی خاطر نشان کرد: دوست دارم به مسئولان نظامی اسرائیل تصریح کنم که 17 بار به اسرائیلی‌ها درباره مکان دقیق این مدرسه ابتدایی تذکر داده شده است.

کاخ سفید نیز بمباران مدرسه آنروا و نیز تهدید جان هزاران فلسطینی را محکوم کرد.

انتهای پیام

کد N418291