کره شمالی چهار موشک کوتاه برد شلیک کرد

ایران

پکن - ایرنا - ستاد مشترک ارتش کره جنوبی از پرتاب چهار موشک کوتاه برد در فاصله کوتاهی از یکدیگر توسط همسایه شمالی خود خبر داد.

به گزارش ایرنا، پرتاب موشکی کره شمالی در حالی روز چهارشنبه انجام شد که این کشور طی ماه های گذشته نیز چندین موشک به سمت مرزهای همسایه جنوبی خود انجام داده و هفته گذشته در آخرین اقدام موشکی از نوع اسکاد را شلیک کرده بود.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از بیانیه ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که این پرتاب ها از یک سایت موشکی در نزدیکی کوه ˈمیوهایانگˈ به سمت شرق صورت گرفته است.

پرتاب این موشک ها در فاصله نزدیک از هم و به ترتیب در ساعت های هفت و 30 دقیقه و هفت و 40 دقیقه صبح به وقت محلی و ساعت های 17 و 50 دقیقه و 18 شب گذشته صورت گرفته است.

این موشک ها با برد 210 کیلومتر در آب های شرقی فرود آمدند.

کره شمالی 11 تیرماه نیز به رغم پیشنهاد توقف اقدام های نظامی خصومت آمیز بین پیونگ یانگ و سئول، دو موشک جدید کوتاه برد به سمت آب های کره جنوبی شلیک کرد.

کره شمالی از بهمن ماه سال گذشته تاکنون بیش از 100 فروند موشک کوتاه برد و میان برد از جمله موشک های اسکاد و رودونگ شلیک کرده است.

این اقدام کره شمالی در واکنش به رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی صورت می گیرد و ˈپیونگ یانگˈ بارها خواستار توقف این قبیل رزمایش ها در شبه جزیره کره شده است.

برگزاری رزمایش های آمریکا و کره جنوبی در منطقه، از چالش های اساسی کره شمالی در این شبه جزیره به حساب می آید.

آساق**1611
کد N418191