در گفتگو با داوود اوغلو مطرح شد؛

هشدار رئیس‌جمهوری عراق نسبت به سرایت "ویروس تروریسم"

رئیس‌جمهوری عراق به وزیر امور خارجه ترکیه نسبت به انتقال "ویروس تروریسم" در صورتی که این مساله هرچه سریع‌تر حل و فصل نشود، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز عراق، دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که احمد داوود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در تماس تلفنی با فواد معصوم، رئیس‌جمهوری عراق به مناسبت انتخابش به عنوان رئیس‌جمهوری عراق و همچنین فرارسیدن عید سعید فطر تبریک گفت.

در این بیانیه آمده است که احمد داوود اوغلو بر آمادگی کشورش برای همکاری با عراق در عرصه‌های مختلف و آنچه که منفعت دو ملت دوست و برادر در آن نهفته است، تاکید کرد.

وزیر خارجه ترکیه همچنین تبریک‌های عبدالله گل، رئیس‌جمهوری و رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه به فواد معصوم را منتقل کرد.

در این بیانیه آمده است که رئیس‌جمهوری عراق از رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه به دلیل تبریک‌هایش قدردانی و تاکید کرد که ترکیه برای عراق یک کشور مهم و استراتژیک به شمار می‌آید و عراق بر همکاری با ترکیه و در آنچه که منفعت دو کشور است، اهمیت قائل است.

فواد معصوم همچنین خاطرنشان کرد: عراق در آماج حملات شدیدی از سوی تروریست‌ها قرار دارد و اگر این مساله هرچه سریع‌تر حل و فصل نشود، ویروس تروریسم به سرعت منتقل خواهد شد.

انتهای پیام

کد N417745