حاشیه های نماز عیدفطر/امام جمعه‌ای روی صندلی، مسئولی با لباس غیر رسمی، روبوسی بعد از تکبیر نماز

عید فطر

نماز عید فطر امسال بدون حاشیه ای خاص برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، در نماز عید فطر امسال که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد روسای قوا و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پشت سر مقام معظم رهبری حضور داشتند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی و حجت الاسلام و المسلمین صادق آملی لاریجانی و علی لاریجانی روسای قوای مجریه، قضائیه و مقننه در مصلی حضور داشتند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی هم در صف اول نماز حضور یافته بود.
امسال آیت الله امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران چهره ای بود که روی صندلی نماز را اقامه کرد و سعید جلیلی، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی یکی از مسئولان بود که بدون کت و با پیراهن در صف نماز عید فطر حضور یافته بود. روبوسی و تبریک مسئولانی که در صف های ابتدایی نماز عید فطر حضور داشتند حتی پس از تکبیره الاحرام و آغاز نماز هم ادامه داشت.درهای مصلا از ساعت 4:30 دقیقه از 3 ضلع شرقی، غربی و شمالی باز بوده و نمازگزاران تهرانی با حضور پرشور خود محوطه مصلا را پر کردند.حضور جوانان و نوجوانان با سربندهای «یا قدس» از جمله حواشی جالب توجه این حضور است.
4000 دستگاه اتوبوس نیز شهروندان را از میدان‌های مختلف تهران به مصلای بزرگ امام خمینی (ره) منتقل می‌کنند و پس از مراسم، به مبادی و میدان‌های اصلی بر می‌گردانند.
از صبح امروز هر 3 دقیقه یک قطار شهری (مترو) در رفت و آمد به سمت مصلای بزرگ امام خمینی (ره) بود و از مبادی ورودی مصلا هم 450 دستگاه «ون» نمازگزاران را به داخل مصلا منتقل کردند.
کد N417039