کره شمالی حمایت تسلیحاتی خود از حماس و حزب الله را تکذیب کرد

خاورمیانه,حماس

تهران - ایرنا - کره شمالی ضمن تقبیح اتهامات وارده به این کشور در مورد ارسال موشک برای حماس و حمایت مادی از حزب الله لبنان ، این اتهامات را ˈ کذب محض ˈ و تلاش ˈ شومی ˈ برای مرتبط ساختن پیونگ یانگ به مناقشات خاورمیانه دانست .

این تکذیب وزارت خارجه کره شمالی دربیانیه ای صورت گرفت که بامداد سه شنبه به وقت تهران انتشار یافت وتوسط خبرگزاری رسمی این کشور مخابره شده است .

این موضع پیونگ یانگ به دنبال گزارش آخرهفته روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف به نقل از منابع امنیتی اتخاذ شده که درآن آمده بود حماس برای دریافت موشکهای بیشتر و تجهیزات مخابراتی از کره شمالی پیش پرداخت کرده است .

این گزارش چند روز پس ازآن منتشر شدکه یک قاضی فدرال امریکا درواشنگتن حکم داد که کره شمالی جنگ افزار پیشرفته دراختیار حزب الله لبنان قرار داده است .

در بیانیه وزارت خارجه کره شمالی آمده است :ˈ این یک سفسطه کاملا بی اساس وکذب محض ازسوی امریکا برای منزوی ساختن کره شمالی در سطح بین المللی است . ˈ

وزارت خارجه کره شمالی با اشاره به اینکه در ˈ پس این تبلیغات ، قصد شوم امریکا برای توجیه اقدامات جنایتکارانه اش درحمایت از اسرائیل قرار دارد ˈ ، واشنگتن رابه دامن زدن به احساسات ضد پیونگ یانگ ازطریق ارتباط شمال با مناقشه های خاورمیانه متهم کرد.

صادرات تسلیحاتی یک منبع حیاتی برای تامین ارز مورد نیاز کره شمالی محسوب می شود .

1859
کد N416954