کارشناس مذهبی:

عید به معنای بازگشت به فطرت است

عيد فطر

یک کارشناس مذهبی گفت: عید به معنای بازگشت به فطرت است.

حجت‎الاسلام محمد نظری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، گفت: عید فطر یکی از مظاهر اتحاد مسلمانان است که دلیل آن مشترک بودن این عید بین همه مسلمان‎ها است؛ چرا که بر اساس دین و عقل اعیاد مشترک مسلمانان سبب ایجاد وحدت می‌شود که با این وحدت دشمن نمی‎تواند جنایات کنونی خود علیه مسلمانان را مرتکب شود، لذا عید فطر بهترین فرصت برای تقویت وحدت است.

وی افزود: امام علی (ع) فرموده‌اند ای مردم عید فطر روزی است که مومنان در آن پاداش می‌گیرند و زیانکاران مایوس می‌شوند، این روز به قیامت تشبیه شده است، لذا با خروج از منازل خود و رفتن به سوی محل برگزاری نماز عید فطر، خروج از قبر و رفتن به سوی پروردگار را به یاد آورید و با به نماز ایستادن، ایستادن در برابر خداوند را به یاد آورید و با بازگشت به سوی منازل بازگشت به منزل خود در بهشت را یادآوری کنید.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: عید به معنای بازگشت به فطرت است که در عید فطر انسان بعد از یک ماه بندگی به فطرت خود که توحیدی است نزدیک می‌شود و باید تلاش شود معنویت کسب شده ادامه یابد.

وی اظهار کرد: ماه رمضان با تمام برکات و فرصت‎های خود پایان یافته است، لذا با تشبیه آن روز به قیامت و اینکه افراد در برابر انجام وظیفه باید پاسخگو باشند که این موضوع عبرتی برای مسلمانان است.

انتهای پیام

کد N416725