در گفتگو با ایاد مدنی مطرح شد:

تاکید ظریف بر بهره گیری از ظرفیت کشورهای اسلامی برای کمک به مردم غزه

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان بر خشم و انزجار افکار عمومی جهان به خصوص در جهان اسلام در روزهای مبارک ماه رمضان و در آستانه عید فطر از تجاوزات و حملات رژیم صهیونیستی علیه کودکان و زنان معصوم و مظلوم فلسطینی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی های سیاسی خود با برخی مقامات کشورهای خارجی و سازمانهای بین المللی در خصوص اوضاع باریکه غزه، تلفنی با ایاد مدنی دبیر کل سازمان همکاری اسلامی گفتگو و تبادل نظر کرد.

 ظریف در این دیدار با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر به ایاد مدنی ، بر خشم و انزجار افکار عمومی جهان به خصوص در جهان اسلام در روزهای مبارک ماه  رمضان و در آستانه عید فطر از تجاوزات و حملات رژیم صهیونیستی علیه کودکان و زنان معصوم و مظلوم فلسطینی تاکید کرد.

وی در این راستا بر ضرورت تحرک فوری و جدی سازمان همکاری اسلامی برای استفاده از ظرفیت عظیم کشورها و ملتهای مسلمان با هدف اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی و حامیان آن برای توقف فوری حملات تاکید کرد و افزود: هرگونه آتش بسی باید با رفع محاصره از باریکه غزه و تضمین عدم تکرار تجاوازت صهیونیستها همراه باشد.

 ظریف اولویت فوری کنونی را ارسال کمکهای انسان دوستانه به مردم غزه دانست و خواستار تحرک بین المللی برای ارسال کمکهای غذایی و دارویی به این منطقه شد و بر آمادگی دولت و مردم مسلمان و روزه دار ایران برای ارسال فوری کمکهای انسانی به باریکه غزه و پذیرش مجروحان فلسطینی در ایران و همچنین اعزام کادر پزشک و پرستار برای مداوای مجروحان فلسطنی تاکید کرد.

وی در این راستا خواستار تلاش و هماهنگی دبیر کل سازمان همکاری اسلامی با اتحادیه عرب و مصر برای تسهیل و تسریع در روند کمک رسانی به مردم غزه شد.

 ظریف همچنین با تشریح اقدامات جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ظرفیت ریاست دوره ای خود بر جنبش عدم تعهد ، بر آمادگی ایران برای برگزاری اجلاس کمیته قدس سازمان همکاری اسلامی در تهران در سطح وزرای امور خارجه تاکید کرد.