یک سوم آمریکایی‌ها خواهان استیضاح اوباما هستند

آمريكا

یک نظرسنجی جدید نشان داد یک سوم از آمریکایی‌ها عقیده دارند باراک اوباما باید استیضاح شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه پولتیکو، براساس یک نظرسنجی بین‌المللی انجام شده از سوی شبکه‌های CNN/ORC یک سوم آمریکایی‌ها معادل 33 درصد عقیده دارند باراک اوباما، رئیس جمهوری این کشور باید استیضاح شده و از این سمت کنار رود. در مقام مقایسه 65 درصد نیز می‌گویند از استیضاح اوباما حمایت نمی‌کنند. از طرف دیگر 57 درصد از جمهوری‌خواهان اظهار داشتند که حامی استیضاح اوباما هستند در حالی که 35 درصد از رای دهندگان مستقل و 13 درصد از رای دهندگان دموکرات حامی این کار هستند.

همچنین 79 درصد از آمریکایی‌ها در پاسخ به اینکه چه زمان کنگره باید برای استیضاح رئیس جمهوری این کشور اقدام کند، گفتند که این کار باید تنها هنگامی که شواهد ارتکاب جرم جدی از سوی رئیس جمهور نظیر خیانت و یا رشوه خواری وجود داشته باشد، انجام شود. 18 درصد نیز اظهار کردند که استیضاح رئیس جمهور باید متناسب با نارضایتی‌های ثبت شده علیه سیاست‌های کاخ سفید صورت گیرد.

این در حالی است که اکثریت آمریکایی‌ها معادل 45 درصد معتقدند اوباما در افزایش اختیارات ریاست جمهوری خود افراط کرده است در حالی که 30 درصد معتقدند که رئیس جمهور در این زمینه درست عمل کرده و 22 درصد نیز معتقدند وی در افزایش اختیارات ریاست‌جمهوری خود به حد کافی عمل نکرده است.

این در حالی است که در سال 2006، 30 درصد از آمریکایی‌ها حامی استیضاح جورج دبلیو. بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا بودند و در مقایسه در سال 1998 نیز 29 درصد از مردم این کشور حامی استیضاح بیل کلینتون رئیس جمهور اسبق بودند.

در سال 2006، 48 درصد از آمریکایی‌ها اظهار داشتند که جورج بوش در افزایش اختیارات ریاست‌جمهوری خود افراط کرده در حالی که 34 درصد معتقد بودند وی به درستی عمل کرده و 14 درصد نیز گفتند که وی در این زمینه عملکرد کافی نداشته است.

چند روز پیش یک نظرسنجی فاکس نیوز نشان داد 36 درصد از آمریکایی‌ها حامی استیضاح اوباما هستند در حالی که 61 درصد با این استیضاح مخالفت کردند.

کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا اعلام کرد نتایج نظرسنجی اخیر نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها هم مخالف استیضاح اوباما و هم مخالف شکایت رئیس مجلس نمایندگان این کشور از وی هستند.

انتهای پیام

کد N415125