رسانه های اسرائیلی اذعان کردند؛

تلاش نتانیاهو و یعلون برای خروج آبرومندانه از باتلاق جنگ غزه

آفریقا و خاورمیانه

منابع رسانه ای فلسطین اشغالی از تلاش بنیامین نتانیاهو و موشه یعلون برای خروج آبرومندانه از باتلاق جنگ غزه خبر می دهند.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، منابع نزدیک به کابینه رژیم در گزارشهای متعددی از تلاش "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر و "موشه یعلون" وزیر جنگ این رژیم برای خارج شدن از باتلاق جنگ غزه خبر می دهند.

روزنامه معاریو به نقل از یکی از وزیران کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: نتانیاهو در پی یافتن یک راه حل سیاسی است که در نهایت به برقراری آتش بس در غزه منجر شود.

دست پاچگی نتانیاهو درباره شرایط پایان دادن به جنگ غزه، باعث شد که وی شب گذشته از اعضای کابینه امنیتی این رژیم بخواهد که با تمدید آتش بس در غزه موافقت کنند. آتش بسی که تنها چند ساعت بعد توسط خود صهیونیستها نقض شد.

"ناحوم برناییع" تحلیلگر صهیونیست نیز اعلام کرد: نتانیاهو، یعلون و دیگر مقامات ارشد ارتش در پی راه حلی هستند که جنگ را پایان دهند، اما از انتقادات شدید احتمالی از سوی افکار عمومی نگرانی دارند. آنها از این مسئله هراس دارند که "آویگدر لیبرمن" به عنوان تنها پیروز توقف جنگ علیه غزه معرفی شود، چون وی یکی از اصلی ترین شخصیتهایی است که بر ادامه جنگ تاکید دارد.

به هر حال آنچه کاملا مشخص است گرفتاری رژیم صهیونیستی در دو راهی اعلام شکست در جنگ غزه و یا ادامه حرکت به سوی وضعیتی نامشخص و مبهم است که "سید حسن نصرالله" دبیر کل حزب الله لبنان درباره وقوع آن به صهیونیستها هشدار داده بود.