دبیرکل حزب اراده ملت:

انتخابات، احزاب و جرم سیاسی باید در قانون احزاب دیده شود

وزیر کشور

تهران - ایرنا - دبیرکل حزب اراده ملت گفت: صرف تصویب قانون احزاب کافی نیست و باید قانون انتخابات، احزاب و جرم سیاسی هر سه با هم دیده شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، احمد حکیمی پور در نشست مشترک وزیر کشور با استانداران و دبیران کل احزاب و تشکل های سیاسی کشور افزود: اکنون طرحی درباره انتخابات در مجلس مطرح است و قانون احزاب نیز با وقفه چند ماهه برای بازنگری مواجه شد و پیش از این نیز بحث جرم سیاسی در یکی از کمیسیون های مجلس مطرح بود که این سه باید با هم تلفیق شود و اگر این مسائل با هم دیده نشود مشکل پیدا خواهیم کرد.

وی گفت: اصول کار خانه احزاب بیشتر به مسائل و مشکلات خودمان برمی گردد و باید مشکلات خودمان را حل کنیم و نباید محتوا را فدای شکل کنیم.

حکیمی پور ادامه داد: ما پیش از این به قوانینی که تصویب کرده بودیم پایبند نبودیم.

وی افزود: البته ما در استان ها نیز با مشکلاتی مواجه هستیم برای تشکیل یک شعبه احزاب استعلام از استانداری ها هشت ماه طول می کشد که نباید این همه مدت برای یک استعلام طول بکشد و سخت گیری های صورت می گیرد در حالیکه با یک استعلام از دبیرخانه کمیسیون ماده احزاب همه مشکل ها حل می شود.

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاههای کشور نیز در این نشست گفت: خانه احزاب محلی برای تضارب آراست و باید بازسازی شود.

حجت الاسلام محسن رهامی افزود: نظام اجرایی در کشور ما بالغ نیست و دوران طفولیت خود را می گذراند.

وی گفت: از دولت آقای روحانی انتظار داریم که به شعار انتخاباتی خود مبنی بر توسعه سیاسی و بسط جامعه مدنی و ایجاد نشاط سیاسی عمل کند.

رهامی افزود: کشور با یک حزب در این سالها اداره نشده است و همه احزاب باید تقویت شوند و حذف برخی احزاب نادرست است.

همچنین غفوری فرد دبیرکل جامعه اسلامی ورزشکاران در این نشست افزود: باید درباره کار احزاب در ایران آسیب شناسی صورت گیرد و احزاب کار صنفی کنند تا فعالیتشان در کشور نهادینه شود.

سیام**1058**7261**9136** 3404
کد N413373