زیر پوست غزه

حمله رژیم صهیونیستی به غزه

غزه هم نماد مقاومت است و هم نمود صبر، ایستادگی، نو آوری و تلاش. معروف است که همیشه زیر پوست شهر چیز دیگری در جریان است. اما شهر تونلی غزه که در زیر شهر غزه و در قرن بیست و یکم به منظور رفع حوائج روز مره مردم یک منطقه تحت اشغال حفر شده خود صحنه زیبائی از شبکه بهم پیوسته تونلهاست که نوع دیگری از زندگی در زیر پوست غزه در جریان است. حماس و سایر گروههای فلسطینی در غزه برای دور زدن محاصره زمینی، هوایی و دریایی در هفت سال گذشته که رژیم صهیونیستی بخاطر پیروزی حماس در انتخابات دست به محاصره تمام عیار فلسطینی ها زد، با استفاده از حفر و احداث شبکه تونلی پیچیده که حتی دستگاههای هوشمند اطلاعاتی رژیم صهیونیستی نیز نتوانستند به کشف آنها بپردازند از این تونلها برای انتقال مواد مورد نیاز زندگی روزمره، اقلام پزشکی و بیمارستانی و دارو و سایر مایحتاج به درون غزه استفاده کرده اند.

در یورش جاری هوائی، دریائی و زمینی ارتش صهیونیستی، رزمندگان فلسطینی از این تونل ها برای نفوذ به سرزمینهای اشغالی و ضربه زدن به اهداف رژیم صهیونیستی استفاده موثری شده است و تعدادی از افسران و سربازان ارتش صهیونیستی با حملات غافلگیرانه رزمندگان فلسطینی که از این تونلها استفاده کرده بودند، کشته شده اند. تلفات زیاد ارتش صهیونیستی در این دور از نبردها امری نیست که جامعه ملتهب، ترسو، سست و بدون چسب و ملات صهوینیستی، چه در سطح سیاسی و چه در سطح مردمی، از کنار آن براحتی بگذرند. اگرچه در حال حاضر بدلیل شرایط خاص جنگی و مواجهه با تهدیدی که از طرف فلسطینی ها در غزه احساس می کنند صهیونیستها در سطح نخبگان، جامعه سیاسی و مردم سعی دارند صفی متحد و یکدست از خود بنمایش بگذارند اما فردای روز آتش بس که دولت صهیونیستی نتواند دستاوردی به خورد آنها بدهد حملات خود را علیه دولت آغاز خواهند نمود.
قبلا" هم نوشته ام که ربودن صهیونیستها برای مبادله زندان در کرانه باختری دارای سابقه بوده ولی کشته شدن اخیر سه دانشجوی صهیونیست نیاز به بررسی کم و کیف اطلاعات صحنه عملیاتی دارد که صهیونیستها با عجله اجازه تحقیق مستقل نداده اند. ولی 1- دستگاههای اطلاعاتی صهیونیستی میدانند که این امر ربطی به حماس و غزه ندارد و اطلاعاتی نیز در این زمینه به مطبوعات غربی درز پیدا کرده و انگشت اتهام به سوی فردی از مبارزان در خانواده قواسمه در شهر الخلیل نشانه رفته است. 2- تمامی تحلیلگران سیاسی نظامی متفق القول هستند که حتی کاربرد مشت آهنین بیش از اندازه، سختگیرانه و جنایت آمیز بوده که ارتش صهیونیستی به بیمارستان و مدرسه و پناهگاه کودکان نیز حمله کرده است. 3- هدف اصلی رژیم صهیونیستی تخلیه پتانسیل و زراد خانه موشکی حماس است که در وضعیت نامعلوم اینده منطقه حماس نتواند اقدام پر قدرتی را در سرزمینهای اشغالشده آغاز نماید.
اصطلاحی در مطبوعات و موسسات غربی بعد از این حملات آغاز شده که اشاره به چمن زنی و کوتاه کردن چمن دارد که بیانگر کاهش توانمندی موشکی، از بین بردن تونلهای غزه و عناصر کلیدی نیروی انسانی توسط رژیم صهیونیستی است. ولی نکته اینجاست که تجربه نشان داده است رزمندگان فلسطینی در هر مرحله بعد از جنگ قوی تر ظاهر شده و در هر جنگ کمبودها و اشکالات نرم و سخت افزاری خود را توانسته اند از بین برده و از دوران آرامش بعدی برای آموزش، بهبود روشها و آمادگی برای نبرد بعدی سود جویند. به گونه ایکه برنده تاکتیکی و راهبردی هر مرحله از جنگ آنها بوده اند که : 1- با استفاده از روشهای نوین توانسته اند از پس قوی ترین ارتش خاورمیانه بر بیایند، 2- با آمادگی بیشتری برای مرحله بعد به میدان بیایند و 3- و از همه مهمتر علاوه بر آنکه اراده خود را بر صهیونیستها تحمیل کنند حس مقاومت را در تمامی گروهها و مردم فلسطین تقویت نموده و زنده نگه دارند که روند تشدید مبارزه مردم در کرانه باختری از همین قبیل است.
به عبارت خلاصه مدل مبارزاتی آنها علیه اشغالگران جنایتکار پیشه صهیونیست شعله مبارزه را روشن نگه داشته و راهبرد اصلاح نرم و سخت افزاری در عمل و در رویاروئی با ارتش صهیونیستی بخوبی نشان میدهد که مبارزین فلسطینی می توانند با تکیه بر توان موشکی در کوتاه مدت دستاوردهای نظامی و سیاسی داشته باشند. آنها در پرتو این توانمندی میتوانند به جلب افکار عمومی و توجه سازمانهای بین المللی به مظالمی که بر مردم فلسطین و غزه از سوی این رژیم روا داشته میشود پایان داده و در دراز مدت حداقل می توانند هزینه های مادی و معنوی زیادی به صهیونیستها تحمیل کنند. برای قدردانی از مقاومت، ایثار و ایستادگی مردم غزه در مقابل ظلم و جنایت رژیم صهیونیستی و برای اعتلای نام کودکان غزه که بی گناه توسط جنایتکاران صهیونیست به خاک و خون کشیده شده اند پیشنهاد می کنم در صورت به واقعیت پیوستن شایعه سفر خالد مشعل و یا هر یک از رئوس گروههای فلسطینی به ایران از وی بطور رسمی و مردمی بیش از سطح معمول در گذشته استقبال شود. باشد که جوشش خون این کودکان روزی دامن رژیم صهیونیستی را بگیرد و ظلم ظالم را به خودش برگرداند، انشاالله.

کد N413342