سوابق سخنگوی جدید شورای نگهبان

مجلس شوراي اسلامي,شوراي نگهبان

شورای نگهبان پس از گذشت حدود یکسال از بلاتصدی بودن سمت سخنگویی این نهاد، نجات الله ابراهیمیان را به عنوان سخنگوی جدید انتخاب کرد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با پایان یافتن دوره عضویت عباسعلی کدخدایی در شورای نگهبان و عدم انتخاب مجدد او از سوی مجلس، شورای نگهبان حدود یک سال سخنگو نداشت.

در جلسه چهارشنبه اول مرداد 93 اعضای شورای نگهبان، انتخابات هیات رئیسه این شورا برگزار شد و در این جلسه آیت‌الله جنتی مجدداً به عنوان دبیر، محمدرضا علیزاده به عنوان قائم مقام دبیر و نجات‌الله ابراهیمیان به عنوان سخنگوی شورای نگهبان انتخاب شدند.

نجات‌الله ابراهیمیان با رای نمایندگان در جلسه علنی یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی به عضویت شورای نگهبان درآمد.

ابراهیمیان متولد 1344 و از فارغ التحصیلان دانشکده علوم قضایی است. او کارشناسی ارشد را در دانشکده حقوق دانشگاه تهران گذراند و برای تحصیل در مقطع دکترای حقوق تعهدات به فرانسه رفت.

سخنگوی جدید شورای نگهبان پیش از عضویت در این نهاد به عنوان مستشار و رییس شعب دادگاه‌های تجدیدنظر استان تهران، دادیار دادسرای انتظامی قضات، مدیرکل امور پارلمانی وزارت دادگستری، معاون داد سرای انتظامی قضات و قاضی دیوان عالی کشور اشتغال داشته است.

ابراهیمیان در کنار سمت‌های قضایی که داشته به فعالیت‌ علمی خود ادامه داده و در چند دانشکده حقوق از جمله دانشکده حقوق دانشگاه آزاد تهران مرکز تدریس می‌کند.

انتهای پیام

کد N412394