گردان‌های قسام آمار سربازان اسرائیلی به هلاکت رسیده را 80 و اسرائیل 37 تن اعلام کرد

حماس,غزه

گردان‌های عزالدین قسام اعلام کرد که از زمان آغاز تجاوزهای وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم ژوئیه جاری این گردان‌ها توانسته‌اند 80 سرباز اسرائیلی را به هلاکت رسانده و 1957 موشک را به شهرهای اراضی اشغالی و پایگاه‌های رژیم صهیونیستی شلیک کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس، عصر روز جمعه اعلام کردند: ما در درگیری‌های مستقیم با نیروهای اسرائیلی امروز (شنبه) 11 سرباز را به هلاکت رسانده و ده‌ها تن دیگر از آن‌ها را زخمی کردیم و تعداد نیروهای اسرائیلی که به ضرب گلوله گردان‌های عزالدین قسام کشته شده‌اند به 80 تن افزایش یافته است و علاوه بر آن تعداد زیادی از تجهیزات آن‌ها را منهدم کرده‌ایم که دشمن از تلفات به بار آمده سخنی به میان نمی‌آورد.

شاخه نظامی حماس همچنین اعلام کرد که از زمان آغاز حملات اسرائیل به نوار غزه 1957 موشک به اراضی اشغالی شلیک کرده است که 216 موشک از نوع آر 160 و فجر 5 و سجیل 55 و ام 75 و جی 80 بوده است که 177 فروند از این موشک‌ها به حیفا، تل‌آویو و اطراف آن و فرودگاه بن گوریون و دیمونا و قدس اصابت کرده است.

شاخه نظامی حماس اعلام کرد که در هجدهمین روز درگیری‌های خود با رژیم صهیونیستی توانست جنگنده اف 16 رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهد و باعث آتش سوزی آن شود و همچنین سه خودروی نظامی نیروهای اسرائیلی را با بمب و خمپاره منهدم کند.

پیشتر گردان‌های عزالدین قسام اعلام کرده بود که دست‌کم 44 تانک و نفربر سربازان رژیم صهیونیستی را در اطراف نوار غزه با بمب و موشک‌های ضد تانک هدف قرار داده است.

در بیانیه گردان‌های عزالدین قسام آمده است که 26 مورد تلاش نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی برای نفوذ به اطراف نوار غزه را ناکام گذاشته است که این نیروها تلاش داشتند در داخل خانه‌های شهروندان مستقر شوند اما گردان‌های عزالدین قسام این خانه‌ها را به دامی برای هلاکت سربازان رژیم صهیونیستی تبدیل کرده‌اند.

گردان‌های عزالدین قسام همچنین اعلام کرد که نیروهای آن وارد 15 عملیات درگیری مستقیم با مسلسل و بمب شده‌اند که در یکی از آن‌ها توانستند آرون شائول سرباز رژیم صهیونیستی را به اسارت بگیرند.

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز اعلام کرد که در جریان درگیری‌های صورت گرفته در نوار غزه در روز جمعه دو تن از سربازان این رژیم به هلاکت رسید و بدین ترتیب آمار تلفات رژیم صهیونیستی از آغاز عملیات زمینی به نوار غزه به 37 تن افزایش یافته است.

از زمان جنگی که رژیم صهیونیستی در سال 2006 علیه حزب الله لبنان زد و در آن 116 نیرو را از دست داد این آمار بیشترین تعداد تلفات ارتش رژیم صهیونیستی بوده است.

از اواسط پنجشنبه شب 14 سرباز اسرائیلی نیز در درگیری‌ها در نوار غزه زخمی شده‌اند.

انتهای پیام

کد N411574