آیت الله احمد خاتمی :

شعار جمهوری اسلامی «هر فلسطینی یک رای» / مبارزه با رژیم صهیونیستی محور وحدت مسلمانان است

سایر حوزه ها

امام جمعه موقت تهران گفت: مبارزه با رژیم صهیونیستی محور وحدت مسلمانان است و رژیم صهیونیستی باید نابود و جایگزین آن رژیمی شود که با رفراندوم و رای آنهایی که در این منطقه زندگی می کنند شکل بگیرد و شعار جمهوری اسلامی برای راه حل فلسطین هر فلسطینی یک رای است..

به گزارش خبرنگار مهر،  آیت الله احمد خاتمی در آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه از مصادیق بارز تقوی، نصرت و یاری مظلوم است گفت: حضرت علی (ع) فرمود بهترین عدالت یاری دادن سمتدیده است به امید آنکه همیشه ایران در این سنگر شایسته و در همه عرصه ها باشد.

امام جمعه موقت تهران رژیم صهیونیستی را محور وحدت مسلمانان دانست و گفت: در این راهپیمایی از مراجع عظام با روسای سه قوه مردم را دعوت به راهپیمایی کردند. احزاب و گروه های سیاسی نیز با هر سلیقه ای که داشتند در این جهت متحد بودند و این همان ثواب ..... اعظم است.

وی با بیان اینکه این اجتماعات بزرگ و این وحدت مقدس مورد تاکید امام علی(ع) بوده است گفت: این خط  و راه ملت است و آنهایی که در فتنه 88 در روز قدس گفتند نه غزه، نه لبنان جماعت بریده از ملت بودند اگر الان هم فکرشان همین باشد جماعت بریده از ملت هستند و این ملت را ببینید که امروز چه شعاری دادند "هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام" وی با بیان اینکه امام راحل از پیشگامان حمایت از مردم فلسطین است گفت: در آن شرایطی که فریادی در دوره طاغوت به نفع فلسطین سر داده نمی شد این امام بود که فریاد حمایت از فلسطین را سر داد و با اعلام روز قدس نگذاشت فلسطین فراموش شود.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه دشمنان می خواستند فلسطین را یک مسئله عربی جلوه دهند، گفت: امام با اعلام روز جهانی قدس مسئله فلسطین را یک مسئله بین المللی اسلامی کرد.

خطیب نماز جمعه تهران در روز قدس، ایران را کانون حمایت از مظلوم فلسطین نام برد و گفت: الحمدالله خلف صالح امام حضرت آیت الله خامنه ای نیز همین راه را دنبال کرده است و ایران در این زمینه سربلند است و همیشه حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین داشته است.

امام جمعه موقت تهران افزود: ایران هم تظاهرات روز قدس را دارد و به تعبیر معاون جنبش جهاد اسلامی از نان تا فشنگ مدیون امت اسلامی ایران هستند اگر این حمایت های شایسته ایران نبود امروز رژیم صهیونیستی کل غزه را اشغال کرده بود.

وی با اشاره به این آغاز این جنگ 18 روز گفت: دستورالعمل رژیم صهیونیستی اشغال کل غزه بود و اینکه تاکنون زمین گیر شده است معلوم است که ایران دین خود را به فلسطین ادا کرده است.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی در به در دنبال آتش بس است گفت: این اقدام آنان خیلی معنا دارد و نشانگر آن است که در این مدت  این خیلی معنا دارد چرا که در این مدت تا توانستند وحشی گری کردند و فوق تصور بشر این جنایتکاران آدم کشتند اما در به در نتانیاهو  به همراه همکار جنایتکارش کری این کشور و آن کشور می رود که مقاومت را راضی به آتش بس کند آن هم آتش بسی ظالمانه اما مقاومت از شعور لازم سیاسی برخوردار است.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: غزه محاصره کامل زمینی، هوایی و دریایی است. انبار مواد غذایی و دارویی نیز در حال اتمام است و مقاومت می گوید اگر بدنبال آتش بس هستید باید محاصره غزه شکسته شود و اسرا آزاد شوند و تا اینجا آنچه که اتفاق افتاده عجز رژیم صهیونیستی و پیروزی مقاومت بوده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به نمونه سیاست های خشونت بار  رژیم جلاد رژیم در طول این 66 سال  از عمرش گفت: این رژیم تاکنون با وحشی گری 27 جنایت فجیح را  بر علیه مردم فلسطین انجام داده است. از جنایت دیریاسین 250 نفر را کشتند، در جنایت کفرقاسم که شعارشان این بود که بدون عاطفه باش تا خدا به تو رحم کند 49 نفر را کشتند. در جنایت صبرا و شتیلا در سال 982 ، 800 فلسطینی به همراه تعداد لبنانی به شهادت رسیدند و در این جنایت 18 روزه نیز تا دو ساعت قبل 804 نفر شهید که 500 نفر آنان بچه و کودک بودند شهید شدند، 4 هزار و 800 تا 5 هزار نفر مجروح داشتند، 1200 واحد مسکونی کاملا ویران شده و تعداد 120 هزار نفر آواره شدند، 800 واحد عمومی مانند بیمارستان و مسجد ویران شده، 28 مسجد خراب شده است و 8 هزار بار حمله صورت گرفته است؛ ننگتان باد، مرگتان باد وحشیان بی بدیل تاریخ.

وی تصریح کرد: حق است که امام بگوید اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود. این اقلیت گرگ صفت هیچ راه علاجی جز نابودی ندارد. اینها مانند سگ هار هستند همانگونه که یکی از تحلیلگران غرب گفته است اسرائیل سر هاری است که اگر بخواهد پای ایران را بگیرد ایران هم به حساب سگ و هم به حساب صاحب سگ می رسد و آنان را به روز سیاه می نشاند. بنابراین مثل اینها مثل سگ هار است که جز نابودی راه دیگری ندارند.

امام جمعه موقت تهران افزود: این رژیم باید نابود و جایگزین آن رژیمی باشد که با رفراندوم و رای آنهایی که در این منطقه زندگی می کنند شکل بگیرد و شعار جمهوری اسلامی برای راه حل فلسطین این است که هر فلسطینی یک رای.

ادامه دارد...