/روز قدس؛ هشداری بزرگ به اسرائیل/

انصاری: برخی کشورهای اسلامی سکوت سازش‌کارانه‌ای در قبال غزه دارند

روز قدس,مجيد انصاري

معاون پارلمانی رییس‌جمهور گفت: رژیم صهیونیستی با فشار مردم کشورهای اسلامی باید مجبور به برگزاری انتخابات در سرزمین‌های اشغالی شود.

مجید انصاری در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون به وظیفه خود در قبال فلسطین عمل کرده است.

به همین دلیل حضرت امام (ره) آخرین جمعه ماه رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کردند.

وی ادامه داد: هر سال که می‌گذرد مراسم روز قدس گسترده‌تر شده، به نحوی که اکنون با عبور مرزهای ایران و کشورهای اسلامی شمولیت خود را به کشورهای غیراسلامی گسترانده است. اکنون در کشورهای غیراسلامی به نشانه اعتراض به تجاوزگری رژیم صهیونیستی این روز را به رسمیت شناخته‌اند.

انصاری با اشاره به اقدامات رییس جنبش غیرمتعهدها گفت: طی روزهای گذشته از سوی رئیس جمهور و وزیر امور خارجه برای ایجاد تحرک در کشورهای اسلامی اقدامات خوبی انجام گرفته است. جمهوری اسلامی ایران هر وقت بتواند از کمک‌رسانی به مردم غزه و لبنان کوتاهی نکرده و نخواهد کرد. اکنون نیز سازمان کنفرانس اسلامی و سایر مجامع بین المللی باید اقدامات مناسبی در قبال غزه انجام دهند.

وی یادآور شد: رییس مجلس شورای اسلامی با برگزاری اجلاس تروئیکای بین المجالس اسلامی اقدام خوبی را در این خصوص انجام داد.

انصاری افزایش فشارهای بین‌المللی به مجمع عمومی سازمان ملل را خواستار شد و افزود: با انسجام کشورهای اسلامی باید در مجامع بین‌المللی به ویژه مجمع عمومی سازمان ملل فشار آورد تا این سازمان از مردم مظلوم غزه حمایت کند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان این‌که برخی کشورهای اسلامی سکوت سازش‌کارانه‌ای در قبال مردم غزه دارند، خاطرنشان کرد: ان شاءلله با پیگیری‌ها و اقدامات ایران به ویژه پس از فرمایشات مقام معظم رهبری تحرکی در کشورهای منطقه و جهان اسلام بوجود آید به نحوی که در درجه اول محاصره ظالمانه و غیرانسانی غزه شکسته شود تا بتوان کمک‌های دارویی، پزشکی و غذایی به آنان ارسال کرد.

انصاری افزود: در گام بعد باید فکری اساسی برای رژیم وحشی صهیونیستی شود تا نتواند به این راحتی جنایت کند. البته سرنوشت این رژیم در نهایت نابودی است؛ چرا که بنیان این رژیم بر غصب و ظلم بنا شده است.

انتهای پیام

کد N410551