روحانی در جمع خبرنگاران:

حقوق مردم فلسطین با تکیه بر مجامع بین المللی تامین نمی شود/ ساکتان درمقابل جنایات غزه در تاریخ شرمنده هستند

دولت

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توسط مجامع بین المللی حقوق مردم فلسطین تامین نمی شود، گفت: ساکتان در مقابل جنایات غزه در تاریخ شرمنده هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی پس از آنکه به جمع راهپیمایان روز قدس پیوست در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم که هر چه زودتر مردم فلسطین بتوانند زندگی عادی داشته باشند و برای این کار نیز همه باید به پا خیزند.

وی تاکید کرد: در صورتی می توانیم در مقابل متجاوزین پیروز شویم که مسلمانان ید واحده باشند.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما می خواهیم مسلمین دنیا احساس ید واحده داشته باشند، تصریح کرد: در برابر اسرائیل جز وحدت، ایستادگی و مقاومت راهی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه با تکیه کردن بر مجامع بین المللی مردم فلسطین به حقوقشان دست نمی یابند، گفت: ساکتان در مقابل این جنایت در تاریخ شرمنده هستند و تاریخ نسبت به آنها قضاوت خواهد کرد که کودکان بیگناه فلسطین این گونه کشته می شوند و آنها همچنان سکوت کرده اند.

بنا بر این گزارش رئیس جمهور از میدان فردوسی به جمع راهپیمایان تهرانی پیوست و از خیابان نجات اللهی مسیر راهپیمایی را ترک کرد.

محمد نهاوندیان و حسین فریدون رئیس جمهور را در این راهپیمایی همراهی کرده بودند.

همچنین مردم با دیدن رئیس جمهور با شعار دادن "سلام بر رهبری، درود بر روحانی "، روحانی، روحانی حمایتت می کنیم" و "مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا" انزجار خود را از جنایات رژیم صهیونیستی اعلام کردند.