دعوت باشگاه جوانان اصلاح‌طلب از مردم جهت شرکت در راهپیمایی روز قدس

باشگاه جوانان اصلاح‌طلب با صدور بیانیه‌ای ضمن دعوت از مردم و جوانان برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس اعلام کرد: جوانان اصلاح طلب ایران قلبشان با یاد مردم فلسطین می‌زند و حامی همیشگی آن ها خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

« ان احسنتم احسنتم لانفسکم و ان أسأتم فلها فاذا جاء وعد الاخرة لیسؤا وجوهکم و لیدخلوا المسجد کما دخلوه اول مرة و لیتبروا ما علوا تتبیراً. اسرا 7

فلسطین این زخم ناسور دنیای امروز، بار دیگر وجدان جامعه بشری و قلب شیفتگان ارزش های جهانشمول انسانی را به درد آورده است. تصاویری که این روزها از غزه به دنیا مخابره می شود به راستی قربانگاه ابتدایی ترین حقوق و ارزش های الهی و بشری است. برای روزهای متمادی است که رژیم نژاد پرست صهیونیست با حمله به خانه ها، مدارس و بیمارستان های غزه، مردم بی گناه و غیرنظامیان را زیر باران بمب و گلوله گرفته است و متاسفانه غزه مظلوم، جز وجدان های بیدار مردم سراسر جهان فریادرسی نمی یابد؛ مردمی که فارغ از گرایشات و نگاه سیاسی به مسئله فلسطین، وحشیگری حاکمان تلاویو را با استفاده از تظاهرات های خیابانی یا حضور در فضای مجازی محکوم می کنند.

به راستی کشتن زنان و کودکان بی دفاع به بهانه نامعتبر کشته شدن مشکوک سه نفر از ساکنین سرزمین های اشغالی با منطق دوران جاهلیت و منازعات قبیله ای تفاوتی دارد؟ رژیمی جعلی که این مدعای خنده آور را دارد که تنها دموکراسی خاورمیانه است، در روزهای اخیر کارنامه سیاه خود در تجاوز به حقوق انسان ها را تاریک تر کرده و این پرسش را در برابر افکار عمومی آزادیخواهان جهان قرار داده که آیا وقت آن نرسیده است که برای فلسطین این تلخ ترین تراژدی انسانی و سیاسی عصر ما فکری اساسی کرد.

ملت ایران همیشه و در همه مقاطع حامی مردم مظلوم و ستمدیده جهان به خصوص مردم فلسطین اشغالی بوده است. ابتکار امام خمینی (ره) در پدید آوردن روز جهانی قدس و عرصه‌ای برای نمایش وحدت مسلمانان جهان در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از استکبارجهانی و رژیم اشغالگر صهیونیستی، امروز را تبدیل به فرصتی برای حق خواهی مسلمانان جهان از جامعه جهانی برای رسیدگی به حقوق حقه مردم مظلوم فلسطین کرده است.

مردم ایران اسلامی هرساله با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس حمایت خود را از این مردم مظلوم اعلام می کنند. روز قدس روزیست که ایرانیان علاوه بر دفاع از فلسطینیان مظلوم، اتحاد خود را فارغ از جناح بندی های سیاسی و قومی و مذهبی به جهانیان نشان می دهند. اصلاح طلبان کشور نیز هرساله همگام با مردم ایران در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده اند و این روز را یک راهبرد برای حل مشکل فلسطین اشغالی می دانند و به اندیشه ها و افکار امام راحل از ابتدای انقلاب تاکنون پایبند بوده اند.

متاسفانه بعد از حوادث سال 88، فضایی شکل گرفت که منجر شد معدودی افراد شعار "نه غزه،نه لبنان "سر دهند. شعاری که عاری از انسانیت و حس نوع دوستی بوده و در طرف مقابل بهانه ای به دست عده ای فرصت طلب داد تا این شعار را به مجموعه اصلاح طلبان منتسب کنند. این در حالی است که اصلاح طلبان این شعار و انتساب آن را به خود محکوم کرده اند و در فرصت های مختلف اعلام کرده اند که حامی مظلومان جهان به ویژه مردم فلسطین بوده اند و اندیشه های امام(ره) را چراغ راه خود می‌دانند. اندیشه هایی که نقشه راه انقلاب اسلامی بوده است و نظام اسلامی بر پایه همین اندیشه ها بنا شده است و امروز هم رهبر انقلاب ادامه دهنده راه و اندیشه آن امام همام می باشد.

از این رو باشگاه جوانان اصلاح طلب ( به عنوان جمعی از جوانان اصلاح طلب) معتقد است مسئله فلسطین نه فقط مسئله عده ای خاص و گروهی نشان دار که مسئله و دغدغه تمام انسانهای آزادی خواه و آزاد اندیشی است که احترام به انسانیت را مقدم بر هر تفکری می‌دانند. لذا لازم است تا جمهوری اسلامی ایران و تمام کشور های جهان با استناد بر نص متن حقوق بشر و با بهره گیری از زبان دیپلماسی و منش عقلانیت و اعتدال و بهره گیری از مجامع بین المللی و استفاده از اهرمهایی همچون شورای امنیت سازمان ملل ضمن محکوم کردن رژیم خونخوار صهیونیستی در جنگ پیش آمده اقدامات و تلاش خود را تا زمان توقف کامل این کشتار ضد بشری ادامه دهند.

در این راستا ما به عنوان جمعی از جوانان اصلاح طلب ایران و نمایندگان نسل دوم و سوم بعد از انقلاب و به تاسی از نسل اول اصلاح‌طلبان ضمن محکوم کردن حملات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی به نوار غزه و کشتن مردم بی دفاع این خطه اسلامی اعلام می‌داریم که همگام با تمامی احزاب و گروه های سیاسی به پای عهدمان با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده ایم و ضمن دفاع همه جانبه از فلسطینیان، همگام با ملت شریف ایران، در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهیم کرد و اعلام می‌داریم که جوانان اصلاح طلب ایران قلبشان با یاد مردم فلسطین می‌زند و حامی همیشگی آن ها خواهند بود. ما امید داریم که پیروز نهایی این جنگ نابرابر مردم مظلوم فلسطین اند و رژیم جنایتکار اسرائیل بازنده اتفاقات اخیر خواهد بود. ما به روزی که فلسطینیان کشوری آزاد و بدون جنگ خواهند داشت امید داریم.

به امید ریشه کن شدن ظلم ظالمان در جهان

به امید جهانی عاری از جنگ و خشونت

و به امید آزادی فلسطین عزیز»

انتهای پیام

کد N409609

خواندنی از سراسر وب