عضو شورای مرکزی حزب موتلفه:

حضور یکپارچه در روز قدس اسرائیل را ناگزیر به پذیرش چهارمین شکست می‌کند

رژيم صهيونيستي,غزه,روز قدس,جنبش عدم تعهد

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تأثیرگذاری حضور یکپارچه و منسجم مردم جهان اسلام در روز قدس اظهار کرد: حضور یکپارچه مردم در روز قدس و همچنین مقاومتی که این‌ روزها فلسطینی‌ها از خود نشان می‌دهند، اسرائیل را ناگزیر به پذیرش چهارمین شکست خود می‌کند.

محمد مهدی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی مدتها بود که تحرکات مختلفی را آغاز کرده بود که این تحرکات نشان می داد که در شرف آغاز جنگی جدید است و ناظرانی همچون سید حسن نصرالله و حماس نیز این موضوع را به جامعه جهانی هشدار داده بودند.

وی با بیان اینکه ریشه اصلی تمایل رژیم صهیونیستی به آغاز کردن چنین جنگ‌هایی غلبه این رژیم بر منازعات داخلی خود است، اظهار کرد: شرایط ناپایدار و در آستانه فروپاشی رژیم صهیونیستی و همچنین برخی مشکلاتی که در سرزمین های اشغالی وجود دارد منجر به این شد که رژیم غاصب صهیونیستی به آغاز جنگ اقدام کند تا بتواند در پوشش جنگ بر مشکلات داخلی خود غلبه کند.

این فعال سیاسی در ادامه به بیان علل آغاز دور جدید حملات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در مقطع کنونی پرداخت و گفت: یکی از علت های شروع جنگ در شرایط فعلی هیجان زیادی است که افکار عمومی جهان برای جام جهانی فوتبال و سایر مسابقات ورزشی داشته اند. در این مقطع که توجه همه افکار به مسابقات ورزشی جلب بود و همچنین رسانه ها بخش های عمده ای از ظرفیت های خود را به پوشش اخبار و حاشیه های جهانی اختصاص داده بودند باعث شد که مردم دنیا و رسانه ها از چنین جنایاتی غافل بمانند.

اسلامی درگیری های داخلی که داعش برای جهان اسلام بوجود آورده است دومین علت انتخاب مقطع کنونی توسط رژیم صهیونیستی برای آغاز دور جدید مذاکرات دانست و افزود: داعش به عنوان ضلع کمکی تفکر صهیونیستی تلاش می کند که در داخل جهان اسلام نوعی عدم وحدت و تنش ایجاد کند تا رژیم غاصب صهیونیستی بتواند بدون دغدغه اینکه مسلمانان از غزه حمایت می کنند کار خود را پیش ببرند.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه همچنین با بیان اینکه برخی تلاش می کردند که از توطئه های داعش در جهت همراه نشان دادن جریان حماس با این گروه جنایت کار استفاده کنند، اظهار کرد: همانطور که همگان می دانند و حماس نیز بارها اعلام کرده است برخی تصاویر و اخباری که عده ای در رسانه ها منتشر کرده اند و مدعی شده اند که این تصاویر نشاندهنده جنایتکاری های حماس و مردم فلسطین است، جعلی و به صورت هدفمند تولید شده اند. عده ای قصد دارند که با نشان دادن تصاویر جنایت های داعش اینگونه اقدام کنند که جریان حماس و مردم غزه با تندروهایی همچون داعش همسو هستند.اینها می خواهند با این اقدامات خود افکار عمومی نسبت به کشتار و جنایات آنها واکنش کمتری نشان دهند.

وی در ادامه اشتباهات محاسباتی رژیم صهیونیستی در ارزیابی توان مقاومت فلسطین را از دیگر علل انتخاب مقطع کنونی برای حملات اسرائیل دانست و گفت: رژیم صهیونیستی در مواجهه های زمینی و موشکی و با حضور پهبادهای حماس دچار نوعی غافلگیری شد که این غافلگیری نشاندهنده این است آنها هیچ گاه برآوردی از توان مقاومت نداشتند.

اسلامی اضافه کرد : صهیونیست ها گمان می کردند که می توانند ظرف چند روز به منطقه ای که سالها در محاصره قرار داشته و از هیچگونه امکاناتی برخوردار نیست و حمله کنند و در اندک زمان سد مقاومت را بشکنند و پس از آن هر چه سریعتر به ماجرا خاتمه دهند. اما کشیده شدن این ماجرا تا بعد از جام جهانی فوتبال شرایطی برای اسرائیل به وجود آمد که نگرانی آنها را برانگیخت چرا که اسرائیل دیگر در این شرایط نه راه پس داشت و نه راه پیش.

این فعال سیاسی با اشاره به عدم موافقت و تمایل رژیم صهیونیستی برای پذیرش طرح های آتش‌بس خاطر نشان کرد: طرح هایی که از سوی رژیم صهیونیستی برای پایان دوره تنش و درگیری مطرح می شوند طرحهایی یک سویه و به نفع اشغالگران قدس است. در این طرح ها هیچ تضمینی برای پایداری صلح و همچنین برقراری آرامش برای مردم غزه وجود ندارد بلکه شرایط را برای تجدید قوای رژیم صهیونیستی جهت حمله مجدد فراهم می کند.

وی در ادامه به طرح‌هایی دیگری که از سوی برخی از مجامع بین المللی در مورد آتش‌بس میان اسرائیل و فلسطین مطرح شده است اشاره کرد و گفت: پذیرش طرحهای دیگری که از سوی برخی مجامع بین المللی مطرح شده اند نیز به معنای پذیرش شکست برای رژیم صهیونیستی است. این درحالی است که رژیم صهیونیستی جنگ های 33 روزه، 22 روز و 8 روزه را با شکست به پایان رسانده است و چنانچه امروز جنگ دیگری را آغاز کرده است برای این است که به آثار باقی مانده از جنگهای قبلی که در انسجام داخلی صهیونیست ها تأثیر گذاشته است غلبه کند.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه افزود : پذیرفتن چنین شکستی برای رژیم صهیونیستی طبعاتی را به همراه می آورد که سالهای بسیار توانایی جبران آن را ندارد به همین دلیل این رژیم امروز در دو راهی قرار گرفته که هیچگاه انتظارش را نداشت. از طرف دیگر از آنجایی که این رژیم در تلاش بودند تا با جنایت های بسیار توفیق کسب کنند و به پیروزی برسند گمان می کنند امروز با توسعه جنایات خود می توانند مردم مظلوم فلسطین را مرعوب کرده و به پیروزی دست یابند.

وی با تأکید بر اینکه آینده رژیم اشغالگر قدس با بحران فروپاشی مواجه خواهد بود خاطر نشان کرد: حضور یکپارچه و منظم مردم مسلمان جهان در روز قدس و حمایت همه جانبه آنها از مقاومت مردم فلسطین از یک سو و همچنین مقاومت که این روزها در سرزمین های اشغالی که از سوی فلسطینیان مشاهده می کنیم در آینده ای نه چندان اسرائیل را ناگزیر به پذیرش چهارمین شکست خود می کند. مقاومت مردم فلسطین رژیم صهیونیستی را مجبور به پذیرفتن چیزی می کند که برایش بسیار پرهزینه است و آینده اش را با بحران فروپاشی مواجه می کند.

اسلامی همچنین با اشاره به نقش کشورهای اسلامی در شرایط فعلی و لزوم حمایت همه جانبه مجامع متشکل اسلامی از مقاومت مردم فلسطین اظهار کرد: امروز یکی از اصلی ترین مشکلاتی که غزه با آن روبرو است محاصره دو سویه است. امروز با توجه به اینکه مردم غزه از یک سو توسط رژیم غاصب صهیونیستی و از سوی دیگر توسط کشور مصر که انتظار می رفت حامی مردم فلسطین باشد در محاصره قرار گرفته است. نخستین وظیفه جهان اسلام این است که مصر را مجاب به پشتیبانی از مردم مظلوم غزه کند تا راه برای رساندن کمک های امدادی و دارو و غذا به مردم فراهم شود.

وی ایجاد فشار علیه صهیونیست ها را از دیگر وظایف دیگر کشور اسلامی جهان اسلام دانست و گفت: از آنجایی که رژیم صهیونیستی به علت شرایط بحرانی که در آن قرار دارد برای برقراری ارتباط با جهان اسلام اهمیت ویژه ای قائل است چنانچه مردم مسلمان به دولتهای خود فشار وارد کنند که رابطه خود را با اسرائیل قطع کنند طبیعتاً‌ هزینه ادامه جنگ برای رژیم صهیونیستی بالاتر می رود.

این فعال سیاسی در پایان با اشاره به نقش جنبش عدم تعهد در شرایط فعلی تصریح کرد: از آنجایی که هم اکنون ریاست جنبش عدم تعهد بر عهده جمهوری اسلامی ایران است مردم ایران و همچنین مسلمانان جهان اسلام از دولت جمهوری اسلامی انتظار دارند که بیشتر از گذشته به جانبداری و حمایت فلسطین بپردازد.

انتهای پیام

کد N409271