روحانی در دیدار جمعی از روحانیون سمنان مطرح کرد:

برای دستیابی به آینده‌ای روشن، بسیار امیدواریم/ایران بدنبال راهی برای کمک به غزه

دولت

هیچ ارتشی و قدرتی نمی‌تواند از یک کشور و مردم حراست کند مگر اینکه وحدت میان ملت، دولت و مسئولان آن حاکم باشد./همه شاهد بودیم که اگر نقش مرجعیت و رهبری معنوی آیت‌الله سیستانی در عراق نبود چه بسا فاجعه پیش آمده در عراق بسیار عمیق‌تر بود.

رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران روزهاست که تلاش می‌کند برای کمک به مردم مظلوم فلسطین، راهی به ویژه از طریق مصر بیاید تا پزشک و دارو و تجهیزات پزشکی به غزه برساند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در جمع علما و روحانیون استان سمنان تاکید کرد: هر چقدر رابطه همه اقشار جامعه با ولایت بیشتر شود و رهبری معنوی و مقتدر و پرنفوذتر در کشور حاکم باشد، حراست و اداره آن کشور مطمئن‌تر خواهد بود و بحمدالله این رابطه و اقتدار در کشور ما وجود دارد.

رییس جمهور تصریح کرد: هیچ ارتشی و قدرتی نمی‌تواند از یک کشور و مردم حراست کند مگر اینکه وحدت میان ملت، دولت و مسئولان آن حاکم باشد.

روحانی با بیان این مطلب که دنیای امروز بسیار پیچیده و با سختی‌های فراوان همراه است، به بحران‌های منطقه از جمله در عراق اشاره کرد و گفت: باید از این بحران‌ها درس آموخت که باید با هم باشیم و وحدت و یکپارچگی را با کمک هم در کل جامعه حاکم کنیم.

رییس شورای عالی امنیت ملی افزود: کشوری می‌تواند از ثبات،‌ امنیت و اقتدار بهره‌مند باشد و روی پای خود بایستد که از سرمایه عظیم اجتماعی یعنی اعتماد متقابل میان دولت و ملت، انسجام و وحدت ملی برخوردار باشد.

روحانی تاکید کرد: اگر در عراق وحدت، یکپارچگی و انسجام ملی حاکم بود هرگز امکان نداشت یک گروهک کوچک بتواند بخش‌هایی از آن کشور را تصرف و دولت و ملت آن را با مشکل مواجه کند.

رییس جمهور از نقش مرجعیت و قدرت معنوی در عراق به عنوان درس بزرگ دیگر یاد کرد و گفت: همه شاهد بودیم که اگر نقش مرجعیت و رهبری معنوی آیت‌الله سیستانی در عراق نبود چه بسا فاجعه پیش آمده در عراق بسیار عمیق‌تر بود.

روحانی با تاکید بر اینکه باید در دنیای امروز روی پای خودمان بایستیم به فاجعه غزه و کشتار زنان و کودکان بی‌گناه توسط مزدوران رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: همه شاهدند که در فلسطین و غزه چه می‌گذرد، ولی سازمان ملل، شورای امنیت و سایر سازمان‌های به ظاهر دلسوز چه می‌کنند و کجایند؟ در چنین مواقعی است که واقعیت‌های دنیای امروز برای ما آشکار می‌شود.

رییس شورای عالی امنیت ملی افزود: جمهوری اسلامی ایران روزهاست که تلاش می کند برای کمک به مردم مظلوم فلسطین، راهی به ویژه از طریق مصر بیاید تا پزشک و دارو و تجهیزات پزشکی به غزه برساند.

رییس جمهور با انتقاد از فاصله و جدایی دنیای اسلام و ملت‌های مسلمان از یکدیگر بر وحدت، اخوت، برادری و همدلی ملت‌های مسلمان تاکید کرد و آن را راهگشای حل بحران‌های منطقه‌ای به ویژه در کشورهای اسلامی دانست.

روحانی در ادامه با اشاره به اوضاع کشور در زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و مشکلاتی که در کشور حاکم بوده، اظهار داشت: به یاری خداوند در این چند ماه با وحدت و کمک مردم، حمایت و سیاست‌های مقام معظم رهبری، دولت و سایر قوا، قدم‌های مهمی برداشته شده و برخی مشکلات رفع شده‌اند. البته هنوز مشکلات دیگری وجود دارد که امیدواریم دست دردست یکدیگر، آنها را ریشه‌کن کنیم.

رییس جمهور تصریح کرد: با وجود همه مشکلات در کشور، برای فائق به این مشکلات و دستیابی به آینده‌ای روشن، بسیار امیدواریم.

در ابتدای این جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین مداح به نمایندگی از علما و روحانیون استان سمنان (مقیم تهران) در سخنانی ضمن قدردانی از تلاش‌های حسن روحانی و دولت تدبیر و امید در حل برخی مشکلات اقتصادی و بکارگیری دیپلماسی فعال در عرصه سیاست خارجی ابراز امیدواری کرد با همت مسئولان و وحدت مردم سایر مشکلات موجود نیز رفع شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مداح از طرح بیمه سلامت به عنوان یکی از دستاوردها و طرح‌های مهم دولت یاد کرد و گفت:همانطوری که هدف شعار شما تدبیر و امید بود، امروزه امید در میان مردم ما زنده شده و با تدبیر عالمانه، آرامش نسبی در بین همه مردم، اقوام و نسلها در کشور حاکم شده است.

در پایان شرکت‌کنندگان در این مراسم، نماز مغرب و عشاء را به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری اقامه و در فضایی روحانی و معنوی روزه خود را افطار کردند.

کد N409180