نائب‌رییس کانون وکلای مرکز:

شورای امنیت توقف کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین را خواستار شود

رژيم صهيونيستي,كانون وكلا

نایب رییس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت که اقدامات رژیم صهیونیستی مخالف تمام کنوانسیون‌ها و مقررات بین‌المللی است و باید با دستور شورای امنیت سازمان ملل مورد پیگیری قرار گیرد.

حسین محمدنبی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اقدامات رژیم اسرائیل مخالف موازین حقوق بشری است و از لحاظ جرایم علیه صلح و بشریت، جرم تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه حمله متجاوزکارانه اسرائیل ناقض معاهدات و توافقات بین‌المللی است، ادامه داد: این اقدامات جنایات جنگی تلقی می‌شود، به لحاظ اینکه مخالف کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو مصوب 1949 و پروتکل الحاقی 1977 آن است.

این عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز اظهار کرد: حمله رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی، بیمارستان‌ها و نیز حمله به غیرنظامیان و کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین جرم تلقی شده و می‌شود و سازمان ملل متحد باید در این زمینه در شورای امنیت توقف این عملیات را خواستار شود.

محمدنبی با بیان اینکه اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین از لحاظ حقوق بشری جزو جنایات جنگی تلقی می‌شود، اظهار کرد: کشتار کودکانی که زیر 12 سال دارند و حمله به بیمارستان‌ها، اماکن مسکونی و کشتار زنان و مردانی که غیرنظامی‌اند، حکایت از این دارد که اسرائیل به هیچ‌گونه تعهد بین‌المللی پایبند نبوده و نخواهد بود.

نایب رییس کانون وکلای دادگستری مرکز افزود: کشورهای اسلامی و سازمان کنفرانس اسلامی نیز باید اقدامات فوری در این زمینه و در جهت توقف این عملیات را خواستار می‌شدند و با تشکیل جلسات فوری در حمایت از مردم فلسطین اقدام می‌کردند که متاسفانه عدم هماهنگی و همراهی کشورهای اسلامی باعث شده تا اقدامات رژیم صهیونیستی هرچند صباحی علیه مردم مظلوم فلسطین صورت گیرد.

وی با تاکید بر این که از نظر قواعد و مقررات بین‌المللی اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه مخالف تمام کنوانسیون‌ها و مقررات بین‌المللی است، گفت: عاملین و مسببین این اقدامات به عنوان مرتکبین جرایم جنگی باید تحت محاکمه قرار گیرند و از طریق دادستان دیوان کیفری بین‌المللی و فلسطین و سایر کشورهای مسلمان و نیز با دستور شورای امنیت سازمان ملل مورد پیگیری قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N408428