سیداحمد خاتمی: مقاومت غزه بارها رژیم صهیونیستی را زمین‌گیر کرده است

رژيم صهيونيستي,غزه,سيداحمد خاتمي

یک عضو هیأت رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: پرونده سران کشورهای اسلامی در ارتباط با حمایت از مردم غزه و سکوت در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی شرم‌آور است.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "رژیم صهیونیستی از قبل به دنبال بهانه جهت حمله به غزه بود"، ادامه داد: ماجرای کشته شدن سه نفر صهیونیست خیلی مشکوک است و به نظر می‌رسد که آن‌ها به دنبال ایجاد بهانه‌ای برای حمله به غزه و مقاومت بوده‌اند؛ چراکه غزه و مقاومت به مانند استخوانی در گلوی رژیم صهیونیستی هستند.

این عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: یکی از مسئولان رژیم صهیونیستی چندی پیش گفته بود "خوش‌ترین خبر برای من این است که یک روز صبح از خواب بیدار شوم و ببینم غزه به زمین فرو رفته است"؛ چراکه آرزوی رژیم صهیونیستی سرکوب مقاومت غزه است.

وی با بیان اینکه "مقاومت غزه بارها رژیم صهیونیستی را زمین‌گیر کرده است"، اظهار کرد: متأسفانه در عرصه حمایت از مقاومت و مردم غزه جز ایران، کشور اسلامی دیگری به صحنه نیامده‌ند و باعث تعجب است که کشورهایی که دم از اسلام می‌زنند در برابر این جنایت‌های فجیح نه تنها ساکت هستند بلکه در مواقعی با رژیم صهیونیستی همراهی می‌کنند.

سیداحمد خاتمی در این ارتباط افزود: رژیم مصر گذرگاه رفح را می‌بندد تا کمک‌های دارویی و غذایی و بشردوستانه به دست مردم غزه نرسد و از سوی دیگر دولت عربستان که خود را خادم حرمین شریفین می‌داند اوج بی‌هنری‌اش تقویت گروه تروریستی داعش برای کشتار مسلمانان و ایجاد اختلاف در بین آن‌ها است و در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی واکنشی از خود نشان نمی‌دهد.

وی همچنین با بیان اینکه "پرونده بسیاری از سران کشورهای اسلامی در این ارتباط شرم‌آور است"، خاطرنشان کرد: مجامع بین‌المللی نیز در برابر وظایف خود در ارتباط با مردم غزه و حمایت از آن‌ها کوتاهی می‌کنند و گویی ملت غزه را انسان و بشر نمی‌دانند و این عملکرد در پرونده این مجامع مدعی ثبت خواهد شد.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری در پایان با ستایش از مقاومت مردم غزه اظهار کرد: از خداوند می‌خواهیم به آن‌ها صبوری عطا کند و از سوی دیگر نشانه‌های ذلت رژیم صهیونیستی نیز آشکار شده است.

انتهای پیام

کد N407062