یک عضو حزب لیبرال دمکرات انگلیس :

اگر درغزه بودم احتمالا بسوی اسراییل موشک پرتاب می کردم

حزب,اسراییل

لندن - ایرنا - ˈدیوید واردˈ یک عضو شناخته شده پارلمانی حزب لیبرال دمکرات انگلیس روز سه شنبه در یادداشتی که در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرد گفت: ˈ اگر در ˈغزه ˈ بودم احتمالا بسوی اسراییل موشک پرتاب می کردمˈ .

بگزارش ایرنا، در یادداشت این عضو شناخته شده حزب لیبرال دمکرات انگلیس که در حال حاضر با حزب حاکم محافظه کار دولت ائتلافی تشکیل می دهد، آمده است: ˈسووال بزرگ این است ، اگر من در غزه زندگی می کردم آیا موشک ( به سوی اسراییل ) پرتاب می کردم؟ احتمالا بله ˈ.

وی همچنین در یادداشت دیگری که روز سه شنبه در این شبکه اجتماعی در حمایت از مردم فلسطین منتشر کرد، خواستار تغییر نگرش غرب نسبت به مساله فلسطین شد.

بدنبال موضعگیری شفاف دیوید وارد ، سخنگوی حزب لیبرال دمکرات انگلیس سه شنبه شب در مصاحبه با شبکه خبری اسکای نیوز ضمن محکوم کردن اظهارات وارد گفت که این سخنان بیانگر مواضع این حزب نیست .

دیوید وارد در سال گذشته میلادی نیز بدلیل مواضع ضد اسراییلی اش و نیز دفاع از مردم فلسطین، وارد چالش جدی با رهبران حزبش شده بود.

این نماینده حزب لیبرال دمکرات با جنایتکارانه خواندن اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین، از این رژیم به عنوان یک نظام آپارتاید و صهیونیست یاد کرده بود.

دیوید وارد که متولد سال 1953 میلادی است، در جریان انتخابات سال 2010 میلادی از سوی رای دهندگان ˈبرادفورد شرقیˈ به مجلس عوام راه یافته است.

حزب لیبرال دمکرات انگلیس که در سال 1988 میلادی از ادغام دو حزب لیبرال و سوسیال دمکرات تشکیل شده است، در حال حاضر با در اختیار داشتن 57 کرسی مجلس عوام ، سومین حزب بزرگ انگلیس بعد از احزاب محافظه کار و کارگر شمرده می شود.

اروپام** 1552
کد N406598