روحانی پس از تقدیم استوارنامه سفیر میانمار مطرح کرد:

اعلام آمادگی کمک ایران به میانمار برای بهبود وضعیت مسلمانان

دولت

جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در زمینه علوم مختلف و همچنین در زمینه مسائل فنی‌وحرفه‌ای دارد که می‌تواند همکاری‌ خوبی در این زمینه‌ با کشور میانمار داشته باشد.

رئیس‌جمهوری در دیدار سفیر آکرودیته میانمار در تهران گفت: امیدواریم اقلیت‌هایی که در میانمار زندگی می‌کنند، به ویژه مسلمانان، بدون اینکه مشکلی داشته باشند بتوانند به زندگی خود ادامه دهند.

به گزارش ایلنا، حسن روحانی روز سه‌شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر آکرودیته میانمار در تهران، اظهارداشت: در صورتی که مسئولان کشور میانمار در جهت بهبود روابط با مسلمانان، نیاز به کمک داشته باشند، جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در چارچوب مقررات میانمار، به این کشور کمک کند.

رئیس‌جمهوری همچنین با اعلام آمادگی برای توسعه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و میانمار در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی، علمی و فرهنگی، گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در زمینه علوم مختلف و همچنین در زمینه مسائل فنی‌وحرفه‌ای دارد که می‌تواند همکاری‌ خوبی در این زمینه‌ با کشور میانمار داشته باشد.

روحانی با ابراز امیدواری نسبت به گسترش بیش از پیش روابط تهران‌ -نایپیداو در دوران مسئولیت «یوآنگ خین سو» سفیر آکرودیته میانمار در تهران، بر افزایش حجم روابط بین دو کشور تأکید کرد و گفت: روابط با کشورهای جهان بویژه کشورهای آسیایی برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارد.

«یوآنگ خین سو» سفیر آکرودیته میانمار در تهران نیز در این دیدار، ایران و میانمار را به مثابه دو دوست قلمداد کرد و گفت: دو کشور از سال‌های بسیار گذشته روابط صمیمانه‌ای داشته‌اند.

وی به رئیس‌جمهور کشورمان اطمینان داد که در حد توان خود، برای تقویت روابط کنونی ایران و میانمار تلاش کند.

کد N405348