معاون اول رییس جمهوری بر ضرورت حل مشکلات طرح بهسازی مسکن روستایی تاکید کرد

طرح بهسازی مسکن

تهران- ایرنا - معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت بهسازی مسکن روستایی به عنوان یکی از اولویت ها و ضرورت حل مشکلات پیش روی این طرح گفت: ضروری است این موضوع به عنوان یک اولویت در دستور کار بخشهای مرتبط قرار گیرد تا راهکارهای حل مسایل و موانع آن پیدا شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری این مطلب را عصر امروز(دوشنبه) در جلسه مربوط به تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی مطرح کرد.

وی با اشاره به گزارش های ارایه شده در خصوص مشکلات پیش روی اجرای طرح بهسازی مسکن روستایی همچون همچون میزان تسهیلات و ضمانت لازم برای بازپرداخت اقساط این تسهیلات، خواستار تشکیل جلسه ای با حضور نمایندگان بانک مرکزی، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم برای بررسی این مسایل و ارایه راهکارهای مناسب در جهت حل این مشکلات شد.

در این جلسه که وزیر راه و شهرسازی، رییس کل بانک مرکزی، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم و مدیران عامل بانکها نیز حضور داشتند گزارشی از عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سالهای گذشته و همچنین نمونه هایی از واحدهای طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی توسط این بنیاد در حوادث زلزله سالهای گذشته ارایه شد.

در این نشست همچنین در خصوص میزان واحدهای مسکونی روستایی که نیازمند بهسازی هستند مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد در جلسه ای کارشناسی، جزئیات مربوط به حل مشکلات بهسازی مسکن روستایی بررسی و نتایج آن اعلام شود.

سیام*9254**1449
کد N404184