منتظری ضمن تاکید بر حضور مردم در روز جهانی قدس

فریاد علیه صهیونیست کم‌ترین کاری است که می‌توان انجام داد

ديوان عدالت اداري,منتظري,روز قدس

رییس دیوان عدالت اداری گفت: روز جهانی قدس، روز فریاد علیه صهیونیست و استکبار در حمایت از مردم غزه است و شرکت در آن حداقل وظیفه مسلمانی و کم‌ترین کاری است که در دفاع از مردم مظلوم فلسطین می‌توان انجام داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی دیوان با اشاره به جنایات رژیم اشغالگر قدس در حق کودکان، زنان و مردان بی‌پناه فلسطینی در نوار غزه اظهار کرد: با کمال تاسف درندگان بدسیرت صهیونیست شهروندان بی‌پناه فلسطینی را قتل عام می‌کنند، در حالی که از سوی استکبار و ایادی داعیه‌دار حقوق بشر آن حمایت می‌شوند.

وی با دعوت از قضات و همکاران دیوان عدالت اداری و همچنین مردم بزرگ ایران برای حضور در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: حضور حماسی در روز قدس لبیک به سخن امام راحل بزرگوارمان و کم‌ترین کاری است که در حمایت از مظلوم می‌توانیم انجام دهیم.

رییس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: آنچه در کشورهای اسلامی روی داده و می‌دهد و آسیبی که از آن می‌بینیم، نتیجه اختلافاتی است که دشمن میان مسلمانان افکنده و حاصلش هم خون‌هایی است که به ناحق ریخته می‌شود.

منتظری ضمن تاکید بر ضرورت همبستگی امت اسلام در دفاع از مردم مظلوم غزه تصریح کرد: اختلاف میان امت اسلامی، گرفتاری‌هایی را برای دنیای اسلام ایجاد کرده است که یکی از آنها جنایات این روزهای صهیونیست ها در غزه است.

وی در ادامه ضمن تسلیت ایام شهادت مولای متقیان امیرمومنان حضرت علی(ع)، به برخی ویژگی‌های منحصر به فرد آن حضرت اشاره کرد و گفت: آن امام بزرگوار ولادتش در کعبه بود و پایان زندگی‌اش با شهادت در محراب عبادت، همسری چون حضرت فاطمه زهرا(س) و پدر زنی چون رسول خدا(ص) و فرزندانی چون امام حسن(ع) و امام حسین(ع) داشت و در روایات است که پیامبر(ص) درباره ایشان فرمودند «خداوند من و علی را از نور واحدی خلق کرد».

وی با اشاره به فرمایش امیرالمومنین، امام علی(ع) در نهج‌البلاغه ادامه داد: حضرت امام علی (ع) در فرازی از وصیت به فرزندانش می‌فرمایند، «وصیت من به شما فرزندان و اهلم و همه آنهایی که این پیام به آنها می‌رسد این است که تقوای الهی پیشه کنید و در امورتان نظم داشته‌باشید. اختلاف بین خودتان را اصلاح کنید؛ زیرا که از جد بزرگوار شما - رسول گرامی اسلام - شنیده‌ام که فردموند اصلاح بین دو نفر که با هم اختلاف دارند، از یکسال نماز و روزه برتر است».

انتهای پیام

کد N403841