ساخت پایگاه جاسوسی در کره ماه!

ایسنا نوشت:

وزارت دفاع آمریکا در نظر داشته است تا یک دهه پیش از سفر انسان به کره ماه، پایگاه محرمانه جاسوسی‌ای در ماه تاسیس کرده و از طریق این پایگاه شناسایی، کره زمین را رصد کند.
 به نوشته روزنامه دیلی میل، طبق این گزارش محرمانه که در سال 1959 منتشر شده، در آن از مزایای سیستم جاسوسی و شناسایی و نیز مزایای سیستم تسلیحاتی سخن به میان آمده است. این اسناد محرمانه به مناسبت چهل و پنجمین سالروز حضور تاریخی نایل آرمسترانگ در کره ماه منتشر شده و از حالت محرمانه خارج شده است.

نویسندگان این گزارش همچنین درباره مزایای انجام انفجار هسته‌ای در نزدیکی ماه و بررسی اثرات آن صحبت کرده‌اند. این گزارش محرمانه همچنین فاش کرد که ارتش آمریکا یک دهه پیش از آنکه اولین انسان پا بر روی کره ماه قرار دهد، در فکر استقرار پایگاه جاسوسی در این کره بوده است.

این پروژه محرمانه با نام افق (Horizon) اگر اجرا می‌شد، به ارتش آمریکا اجازه می‌داد تا سیستم جاسوسی ماه به زمین را مستقر کرده و با استفاده از آن ارتباطات را تسهیل کرده و زمین را نظارت کند. این گزارش محرمانه بیش از 100 صفحه است و در سال 1959 منتشر شد.

اگرچه ایده‌ اولیه درباره آزمایش تسلیحات هسته‌ای هیچ گاه محقق نشد اما ارتش آمریکا شبکه‌ قدرتمند ماهواره‌ها را برای رصد جهان ایجاد کرد.

در سال 2013 یک راکت فوق سری حامل ماهواره‌های جاسوسی برای دفتر شناسایی و جاسوسی ملی پرتاب شد و این ماهواره‌های جاسوسی در زمان سقوط هواپیمای مسافربری MHI7 مالزی در اوکراین توانستند تمام حوادث را رصد کنند. این هواپیما روز پنج‌شنبه هفته گذشته با 298 سرنشین در نزدیکی مرز روسیه ساقط شد. با وجود تمام این امکانات و اذعان مقام‌های آمریکایی به جاسوسی‌های گسترده، آن‌ها مدعی هستند که از سرنوشت هواپیمای مسافربری MH370 خطوط هوایی مالزی که در ماه مارس با حدود 300 مسافر ناپدید شد، اطلاعی در دست ندارند.

شبکه خبری ای.بی.سی نیز گزارش داد که در این گزارش درباره یک سیستم تسلیحاتی بر روی کره ماه بحث شده است که اجازه می‌دهد تسلیحاتی هم به سمت سطح زمین و هم خارج از جو شلیک شود.

49261

کد N403489