مصلحی: سرویس های اطلاعاتی کشور درباره داعش هشدارهای لازم را داده بود ولی کسی توجه نکرد

تسنیم نوشت:

وزیر سابق اطلاعات با تاکید بر اهمیت راهپیمایی روز قدس، گفت: سرویس‌های اطلاعاتی، اطلاعات قابل توجهی از داعش داشتند و در این زمینه هشدار لازم را داده بودند.
حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات دولت دهم در خصوص جنایات اسرائیل در غزه و ارتباط این جنایات با فعالیتهای گروه تروریستی داعش گفت: روز قدس امسال از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و اتفاقات مهم و قابل توجهی در منطقه در جریان است که در این اتفاقات، مثلث شوم سرویس‌های اطلاعاتی سیا، MI6 و موساد با حمایت مالی کشورهای قارون منطقه دست دارند که هوشیاری و بیداری ملت‌های مسلمان را می‌طلبد.
وزیر اطلاعات دولت دهم گفت: در اتفاقات دیگر منطقه نیز شاهد هستیم که این مجموعه برای مقابله با این موفقیت‌ها دست به دست یکدیگر داده‌اند و نمی‌خواهند اجازه دهند که عزت مقاومت حفظ شود؛ اما این عزت، اندیشمندان اندیشکده‌های غربی را تحت‌تأثیر خود قرار داده است. آنها می‌خواهند فضاسازی روانی و انحرافی در افکار عمومی به‌وجود آورند که اجازه ندهند دنیا بفهمد که چه اتفاقاتی در جریان است.
مصلحی ادامه داد: ما از مردم خاطرجمع هستیم اما باید رسانه‌ها مردم را برای حضور در این راهپیمایی ترغیب کنند تا پیام مظلومیت مسلمانان را به اندیشکده‌های غربی و اندیشمندان آنها برسانیم و تحت‌تأثیر این حرکات قرار گیرند. ما به زودی شاهد تحولی بزرگ خواهیم بود یکی از مهم‌ترین اقدامات مقاومت این است که بر ایده صهیونیست‌ها مبنی بر سرزمین بزرگ نیل تا فرات خط بطلان کشید و ما نباید غافل باشیم که اگر صهیونیست‌ها به دور خود و تل‌آویو دیوار بتنی می‌کشند، به معنای این نیست که دست از شعار خود برداشته‌اند بلکه این شعار را به نحو دیگری دنبال می‌کنند که یکی از مهم‌ترین آنها شکل‌گیری گروه داعش است.
او در خصوص فعالیت‌های گروه داعش و شکل‌گیری آن و اطلاع سرویس‌های اطلاعاتی کشور از این مسئله گفت: الحمدالله سرویس‌های اطلاعاتی ما از وضعیت خوبی برخوردار هستند و اطلاعات قابل‌توجهی در این زمینه داشتند. حتی در این خصوص هشدارهایی هم داده شد اما بعضاً توجه لازم به این هشدارها صورت نگرفته است. یکی از مسائل مهم ما این است که ما باید هشدارهای اطلاعاتی را جدی بگیریم و بر اساس آنها برنامه‌ریزی و عمل کنیم.

 

45231

 

کد N403387