انتقال اجساد ۱۹۶ تن از سرنشینان ام.اچ.17 به مقصدی نا معلوم

ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا روز یکشنبه اعلام کردند که اجساد یافت شده در محل سقوط هواپیمای مالزی در شرق اوکراین برای بازگردانده شدن به کشورشان به یک قطار مجهز به سردخانه در منطقه تحت کنترل جدایی طلبان در شهر تورز نزدیکترین شهر به محل حادثه منتقل شده اند.

انتقال اجساد ۱۹۶ تن از سرنشینان ام.اچ.17 به مقصدی نا معلومناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا روز یکشنبه اعلام کردند که اجساد یافت شده در محل سقوط هواپیمای مالزی در شرق اوکراین برای بازگردانده شدن به کشورشان به یک قطار مجهز به سردخانه در منطقه تحت کنترل جدایی طلبان در شهر تورز نزدیکترین شهر به محل حادثه منتقل شده اند.

 

 

 

   
بر اساس پیشنهاد دولت کی یف قرار است، این اجساد به شهر خارکیف در شرق اوکراین منتقل شوند اما جدایی طلبان تاکنون موافقت یا مخالفت خود را اعلام نکرده اند.
هنوز مقصد نهایی این قطار برای انتقال اجساد مشخص نیست .
این اقدام سه روز پس از سانحه هوایی در حالی صورت می گیرد که بر اساس گزارش ها از ۲۹۸ سرنشین اعلام شده در این هواپیما تاکنون اجساد ۱۹۶ تن از آنها یافت شده است.

روز گذشته مقامات اوکراین، جدایی طلبان هوادار روسیه را که محدودیت هایی برای ناظران بین المللی ایجاد کرده بودند به تلاش برای از بین بردن شواهد و مدارک مربوط به سانحه هوایی متهم کردند.

منبع: یورونیوز

52261

کد N403208